Iespējamā misija akcija “Iedvesmo mācīties!”

Š.g. 9. aprīlī RTU inženierzinātņu vidusskolā notika programmas Iespējamā misija akcija “Iedvesmo mācīties!”. Akcijas mērķis ir iedvesmot skolēnus mācīties, iedrošināt viņus izvirzīt augstus mērķus un rīkoties, lai tos sasniegtu, kā arī stiprināt sabiedrībā pārliecību, ka kvalitatīva izglītība un spēja mācīties mūža garumā ir katra cilvēka un visas valsts nākotnes garants. Iespējamā misija tic, ka katrs bērns var īstenot savu potenciālu, un izšķiroša loma tajā ir skolotājam.
Akcijas laikā klasēs, kuras māca Iespējamās misijas skolotāji, tiek aicināti viesi, tostarp uzņēmēji, sabiedrībā zināmas un atzītas personas, lai vadītu mācību stundu un dalītos savā profesionālajā un dzīves pieredzē ar Latvijas skolu jauniešiem.

Šoreiz 10. klašu skolēniem matemātikas stundu vadīja SIA “Visma Enterprise” finanšu direktore Ieva Meldrāja, kura dalījās pieredzē par savu darbu, īpaši uzsverot matemātikas nozīmi gan darbā, gan ikdienā. Skolēniem sasniedzamais rezultāts stundas beigās – prot izskaidrot matemātikas lomu ikdienas dzīvē. Lai to sasniegtu, stundā tika piedāvāts uzdevums, kurā skolēniem bija iespēja iejusties uzņēmuma darbinieka lomā, analizējot datus par ieņēmumiem un tos efektīvi apkopojot pēc dažādiem kritērijiem, lietojot MS Excel.

Galvenā atziņa no šīs mācību stundas: matemātikai ir būtiska nozīme jebkurā amatā – gan finanšu direktoram, gan apkopējai. Matemātika ir cipari, cipari ir nauda, nauda ir laiks.

Pāris skolēnu atziņas pēc notikušās stundas:
– uzzināju, kādā veidā notiek lielu datu apjomu apkopošana reālos uzņēmumos,10
– iedvesma papildu uzdevumu risināšanai,
– pārskatīju savas prioritātes; saskatīju virzienu, kurā vajadzētu kustēties mācībās tuvākajā laikā,
– lielāka motivācija apgūt matemātiku,
– sapratu, kā var efektīvi izmantot Exceli, ar to var paveikt brīnumus,
– sapratu, ka bieži rīkojos loģiski, tomēr dažreiz jāplāno laiks vēl efektīvāk,
– jāmācās matemātika, jo tā ir visur.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *