RTU Inženierzinātņu vidusskolu beiguši pirmie absolventi

Inženierzinātnes Latvijā ir atguvušas nozīmību un prestižu, kurš tai pienākas. Tā, 30. jūnijā sveicot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) pirmos 24 absolventus, uzsvēra Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Prezidents arī atgādināja, ka inženierzinātnēm Latvijā ir senas un spēcīgas tradīcijas, jo tās sāka attīstīties 1862. gadā – līdz ar Rīgas Politehnikuma dibināšanu, vēl pirms Latvijas valsts atklāšanas.

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis pastāstīja, šī svētku diena ir piecu gadu smaga darba rezultāts – ceļš no idejas par skolas radīšanu līdz atestātu izsniegšanai. Viņš arī atgādināja savu vēlējumu, kuru skolēniem izteicis, kad viņi pirms trim gadiem uzsāka mācības RTU IZV – desmit gadu laikā saņemt doktora diplomu: «Jums ir palikuši vairs tikai septiņi gadi.» Rektors un citi sveicēji izteica pateicību vecākiem, ka viņi noticējuši jaunajai skolai un ļāvuši tajā mācīties saviem bērniem.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis atcerējās, ka pirms skolas dibināšanas valsts institūcijās bija plašas diskusijas vai šāda skola vispār ir nepieciešama un vai tā neizjauks pastāvošo skolu sistēmu. «Nu mēs redzam, ka nekas nav ticis izjaukts, tieši otrādi – bijusi tikai attīstība,» uzsvēra ministrs. K. Šadurskis atklāja centralizētā eksāmena matemātikā rezultātus, kas kļuva zināmi dienu pirms izlaiduma – RTU IZV skolēnu sasniegumi tajā ir augstākie Latvijā! Viņš arī pauda cerību, ka ar laiku RTU IZV varētu tikt izveidotas paralēlklases.

Absolventus uzrunāja arī divu RTU IZV atbalstītāju pārstāvji – «Latvenergo» valdes loceklis un ražošanas direktors Māris Kuņickis, kā arī «Lattelecom» korporatīvās attīstības dienesta direktors Krists Avots. «Latvenergo» absolventiem dāvināja piemiņas veltes, savukārt «Lattelecom» piešķīra savu speciālbalvu, un to saņēma Renāte Karjavčenko.

RTU IZV absolvente Rebeka Anna Līpiņa no izglītības ministra rokām saņēma Simtgades izcilnieces balvu. Absolventam Ivaram Dillem RTU rektors pasniedza jaundibināto RTU balvu «RTU IZV gada absolvents». Desmit absolventi saņēma arī Ministru prezidenta atzinības rakstus, savukārt skolas vadība un pedagogi – Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus un pateicības.

Lielākā daļa RTU IZV absolventu izteikuši vēlmi studēt RTU piedāvātajās studiju programmās. Īpaši RTU IZV absolventiem RTU izstrādāta Izcilības programma, kurā varēs studēt pēc individuāla plāna, lai sasniegtu izcilus rezultātus studijās, zinātnē un tehnoloģiju pārnesē jeb valorizācijā. Tā būs iespēja daudz intensīvāk un atbilstoši savām specifiskajām interesēm apgūt RTU studiju programmas.

Par inženierzinātņu vidusskolu un tās absolventi Rebeku Annu Līpiņu izlaiduma dienas vakarā vēstīja arī Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

RTU Inženierzinātņu vidusskolas izlaidums

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *