Prezidents sveic RTU Inženierzinātņu vidusskolu par skolēnu panākumiem

Valsts Prezidents Raimonds Vējonis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) pārstāvjiem svinīgi pasniedza Ata Kronvalda fonda apbalvojumu «Lielā Pūce» mazo skolu kategorijā, kurš tiek piešķirts par skolēnu sasniegumiem pilsētas un valsts olimpiādēs un skolas īpašumā būs jau trešo gadu pēc kārtas. Tāpat prezidents pasniedza apliecinājumu par trešo vietu fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā – tajā iekļautas skolas, kuru skolēniem bijuši labākie sniegumi starptautiskajās mācību olimpiādēs.

Ata Konvalda fonds ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Fonds ik gadu veido reitingus, kuros analizēti Latvijas skolēnu sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs Latvijas pilsētu, valsts un starptautiskā mērogā, kā arī dalība zinātniskajās konferencēs un konkursos. Par izcilu darbu ar skolēniem fonds piešķir apbalvojumus arī pedagogiem. Apbalvojumu mērķis ir paaugstināt skolēnu mācību un zinātniski pētnieciskā darba prestižu, kā arī palielināt pedagogu un izglītības organizatoru ieinteresētību darbā ar skolēniem, kuriem ir radošas spējas un tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas.

RTU IZV A. Kronvalda fonda reitingā, kurā vērtēti skolēnu sasniegumi Latvijas pilsētu un valsts mācību olimpiādēs, mazo skolu grupā šogad ieguvusi 115,67 balles, uzrādot ievērojami labākus rezultātus nekā tuvākās konkurentes. Otrajā vietā ar 30,24 ballēm ierindojas Rīgas Doma kora skola, bet trešajā ar 28,29 ballēm – Zemgales vidusskola. Arī nacionālajā mērogā IZV novērtējums uzskatāms par ļoti augstu, jo IZV ir otrs augstākais sniegums, vērtējot abas reitingu grupas kopā. Visvairāk ballu – 143,84 – ieguvusi vien Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura «Lielo Pūci» saņēma lielo skolu grupā, kurā skolēnu skaits 10.-12. klasē ir vismaz 100.

RTU IZV šogad pirmo reizi iekļuvusi Zvaigžņu reitingā, kurā vērtēti skolēnu sasniegumi starptautiskās mācību olimpiādēs, iegūstot dalītu trešo vietu. Aizvadītajā vasarā, uzrādot izcilus rezultātus, Latviju divās starptautiskās olimpiādēs pārstāvēja divi RTU IZV skolēni.

Ata Kronvalda fonda apbalvojumu pasniegšanas ceremonija norisinājās 29. augustā Rīgas pilī. Sveicot balvu laureātus, Valsts prezidents izteica pateicību visiem Latvijas pedagogiem, kuri savu ikdienas darbu iegulda skolēnu attīstībā. Viņš novēlēja arī pašiem skolotājiem neaizmirst par savu pilnveidošanos, jo viņiem «vienmēr jābūt soli priekšā skolēniem». R. Vējonis arī uzsvēra, ka A. Kronvalda fonda veidotie reitingi kalpo kā attīstības stimuls skolām un pauda gandarījumu, ka pretēji stereotipam, ka labu izglītību var iegūt tikai Rīgā, apbalvotie pedagogi un skolas pārstāv visus Latvijas reģionus.

A. Kronvalda fonda padomes loceklis Māris Vītiņš atklāja, ka pavisam ir sešas nozīmīgas starptautiskas mācību olimpiādes – matemātikas, fizikas, ķīmijas, bioloģijas, informātikas un ģeogrāfijas. Viņš atskatījās uz Latvijas skolēnu panākumiem starptautiskajā informātikas olimpiādē – tajās Latvijas skolēni piedalās kopš 1992. gada un šo gadu laikā spējuši izcīnīt vairāk nekā 70 medaļas, uzrādot labākus rezultātus nekā Igaunijas un Lietuvas skolēni. Viens no Latvijas skolēniem – Aleksejs Popovs – starptautiskajā informātikas olimpiādē ir piedalījies pat sešas reizes.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *