Robotikas festivāls Robotex International

 

No 30.novembra līdz 2.decembrim Tallinā, Igaunijā, norisinājās ikgadējais robotikas festivāls Robotex International, kas ir lielākais robotikas festivāls pasaulē. 
Arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas robotikas pulciņš piedalījās robotikas sacensībās, kas notika festivāla ietvaros – līnijsekošanas, sumo robotu sacensībās, kā arī šogad jaunieviestajās meiteņu ugunsdzēsības sacensībās. 
 

Lai arī robotikas pulciņa dalībnieki gatavojās sacensībām neilgu laiku – tikai no mācību gada sākuma, rezultāti ir lieliski.  
Līnijsekošanas sacensībās, kurās kopā piedalījās 55 roboti, RTU Inženierzinātņu vidusskolas robots (veidotāji Andris Brauers, Matīss Kristiāns Dambergs, Agnis Salmiņš) bija viens no trešdaļas robotu, kas finišēja bez kļūdām, tādā veidā iekļūstot pirmajā divdesmitniekā pasaules reitingā. 
Sumo robotu sacensībās kopumā piedalījās 47 roboti, sadalīti 5 grupās pēc nejaušības principa. RTU Inženierzinātņu vidusskolas sumo robots (veidotāji Kristiāns Križmanis, Aleksejs Jekimovs un Rūdolfs Agris Stilve) ieguva pirmo vietu savā grupā un kvalificējās fināla sacensībām, kur tas ieguva 9. vietu pasaules reitingā. 
Meiteņu ugunsdzēšanas sacensības šogad notika pirmo gadu, tajās piedalījās 17 meiteņu veidoti roboti no visas pasaules, kuru mērķis bija 3 minūšu laikā nodzēst pēc iespējas vairāk svecīšu, kas novietotas uz laukuma, pārvarot dažādus šķēršļus. RTU Inženierzinātņu vidusskolas robotikas pulciņa meitenes (Alisa Mazore, Alise Anna Stīpniece, Evelīna Valtere) piedalījās šajās sacensībās ar 2 pašu gatavotiem robotiem, no kuriem viens iekļuva pirmajā desmitnieka, bet otrs kvalificējās fināla sacensībām. Finālā pēdējā braucienā šis robots nodzēsa visas laukumā esošās sveces, iegūstot godalgoto 3. vietu pasaules reitingā, uz goda pjedestāla kāpjot kopā ar meiteņu komandām no Polijas un Kolumbijas.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *