RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē apskatāmi RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu darinātie Ziemassvētku elektroniskie dekori

Ziemīgas ainas, ko izgaismo mirdzošas gaismiņas, ir apskatāmas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē (ETF), kur no 27. decembra norisinās «Atklātā Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursa 2018» eksponātu izstāde. Izstādē skatāmi Latvijas skolēnu izgatavotie elektroniskie dekori, starp tiem — arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnu darbi. Labāko dekoru autoru apbalvošana notiks 10. janvārī plkst. 15.00 ETF, Āzenes ielā 12.

Ziemassvētku dekoru konkursu rīko RTU IZV sadarbībā ar ETF un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LETERA). Konkursā piedalās Latvijas tehniskās jaunrades pulciņu audzēkņi ar pašdarinātajiem Ziemassvētku dekoriem. Konkursā ir dalībnieki ne tikai no IZV, bet arī Rīgas Skolēnu pils, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Bauskas Bērnu un jauniešu centra pulciņa «Elektrodarbnīca», izglītības centra «Lielvārdi» un 5. vidusskolas Robotikas pulciņa.

Konkurss norisinās divās — iesācēju un meistaru — kategorijās. Iesācēju kategorijā ir darbi, kuros plaknē vai telpiskā figūrā izmantotas tikai spuldzītes jeb gaismas diodes, savukārt meistaru kategorijā izmantotas spuldzītes, diodes un to komutācijas shēmas, kas papildinātas ar skaņas vai kustības efektiem vai darbojas pēc noteiktiem algoritmiem vai ar maināmu programmu.

Konkurss un izstāde RTU ir turpinājums pirms 13 gadiem Rīgas Skolēnu pilī iesāktajai Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursa tradīcijai. «Veidojot šādus dekorus, savas profesionālās gaitas iesāk daudzi jaunie elektroniķi,» saka izstādes kuratore un IZV fizikas skolotāja Virgīnija Vītola. Savukārt ilggadējais konkursa rīkotājs, Rīgas Skolēnu pils Elektronikas pamatu un robotikas pulciņa vadītājs Jānis Ozols-Ozoliņš skaidro, ka izstāde ir iespēja skolēniem, kuri šajā mācību gadā čakli darbojušies elektronikas pulciņos, parādīt plašākai publikai, ko pusgada laikā ir samācījušies un izveidojuši.

Skolēnu darbus vērtēs žūrija piecu cilvēku sastāvā, ņemot vērā darbu vizuālo izskatu, izpildījuma kvalitāti un meistaru kategorijas darbiem — arī shēmas sarežģītību un oriģinalitāti.

 

 

 

 

 

 

Autors: Artūrs Kovrigo

 

 

 

 

 

 

 

Autori: Kristofers Barkāns un Aija Monika Vainiņa

 

Fotogalerija

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *