RTU INŽENIERZINĀTŅU VIDUSSKOLA IEGŪST CICERONA GODA NOSAUKUMU

«Šī ir atzinība nākotnei, jo tikai šogad skolai bija pirmais izlaidums,» sveicot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolu (IZV) tai saņemot Cicerona Goda nosaukumu, uzsvēra RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Apbalvojumu RTU 2015. gadā dibinātā vidusskola izpelnījās par devumu nākamo inženieru iepriekšsagatavošanā. 

Lai arī RTU IZV ir pavisam jauna skola, ar izcilām sekmēm un skolas ierindošanos Latvijas izglītības iestāžu reitingu augšpusē skolēni ir pierādījuši, ka ir viņi talantīgi, uzsvēra RTU rektors. «Esmu viņiem devis uzdevumu – pēc iestāšanās 10. klasē desmit gadu laikā visiem ir jākļūst par zinātņu doktoriem,» norādīja L. Ribickis.

Cicerona apbalvojumu svinīgā pasniegšanas ceremonija norisinājās 6. decembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA). Tā ir sabiedriskās cieņas balva, kuru piešķir nominantiem politikā, izglītība un zinātnē, kā arī kultūrā. Balvas pretendentus vērtē žūrijas komisija, tās priekšsēdētājs ir akadēmiķis Jānis Stradiņš.

LZA priekšsēdētājs Ojārs Spārītis balvas pasniegšanas ceremonijā uzsvēra, ka RTU IZV jau šodien veido Latvijas nākotnes cilvēku, vedot skolēnus Arhimēda pēdās un padarot inženierzinātnes Latvijā populāras un aizraujošas. «Būt radošiem, būt pirmatklājējiem un piedalīties savas valsts ekonomikas un pasaules tehnoloģiju attīstībā ir aizraujoši,» norādīja O. Spārītis.

J. Stradiņš uzvsēra nepieciešamību īpašu uzmanību pievērst dabaszinātnes, inženierzinātņu un enerģētikas speciālistu sagatavošanai. «Šīs jomas nav bijušas un joprojām vēl nav īpaši populāras. Tādēļ arī žūrija nolēma piešķirt Cicerona goda nosaukumu RTU IZV par devumu nākotnes inženieru iepriekšsagatavošanā,» sacīja akadēmiķis.

«Šī balva ir viens no pierādījumiem, ka skola tuvojas uzstādījumiem, kas tika veidoti to dibinot un viens no tiem ir bija inženierzinātņu popularizēšana,» uzsvēra RTU IZV valdes loceklis un RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. Viņš norādīja, ka darbā ar skolēniem RTU IZV vadās pēc trim galvenajiem pamatprincipiem: kvalitatīvs un apjomīgs mācību darbs, plašas ārpusskolas aktivitāšu iespējas un uzsvars uz zinātnisko darbu, sākot jau no pirmās skolas dienas. «Mums ir būtiski, ka par skolu runā tās skolēnu darbi un panākumi. Un tos mēs varam redzēt ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās,» uzvēra A. Zeps.

Cicerona Goda nosaukums Politikā šogad piešķirts Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, Cicerona balva Izglītībā un zinātnē piešķirta Latvijas Universitātes rektoram Indriķim Muižniekam, Cicerona Goda nosaukums Izglītība un zinātnē piešķirts RTU IZV, kā arī žurnālam «Enerģija un pasaule», Cicerona balva Kultūrā piešķirta mākslas vēsturniekam Imantam Lancmanim, literātei Mārai Zālītei, kā arī Latvijas Radio 1 raidījumam «Kultūras rondo». Šogad Cicerona balvas tika pasniegtas 20. reizi.

Vairāk fotoattēlu šeit.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *