RTU SVEIC LABĀKOS ĶĪMIJAS SKOLOTĀJUS

Rīgas Tehniskās universitātēs Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē 25. janvārī tika sveikti Latvijas labākie ķīmijas skolotāji, kuri nenogurstoši strādājuši, sagatavojot skolēnus ķīmijas studijām. Apbalvojumu saņēma arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāja Laura Fjodorova, kura jau iepriekš bijusi šīs balvas laureāte. Savukārt IZV skolēnu darbi saņēma godalgotas vietas skolēnu zinātnisko darbu stenda referātu sesijā, kas šogad pirmo reizi norisinājās skolotāju semināra «Ķīmija kā prioritāte» laikā. 

RTU IZV skolotāja Laura Fjodorova saņēma Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu.

Godalgas RTU IZV skolēnu darbiem 

Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesijā dalīto otro vietu ieņēma RTU IZV 11. klases skolnieks Maksims Podskočijs ar darbu «Kalcija fosfātu kaulu cementi. No α-trikalcija fosfāta sintēzes līdz cementa izveidei» un viņa klases biedrs Kārlis Rimaševskis ar darbu «Lipofīlo arilmetilmeldrumskābju antioksidantu izejvielu sintēze no augu eļļām». Stenda referātu sesijā pavisam tika prezentēti 23 skolēnu darbi, kurus viņi izstrādāja individuāli vai komandās RTU MLĶF zinātnieku vadībā. Piecus no prezentētejiem darbiem izstrādāja RTU IZV skolēni.

Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesija seminārā šogad norisinājās pirmo reizi. Tā sniedza iespēju gan skolotājiem, gan skolēniem ne tikai dziļāk iepazīt fakultātē risināmos zinātniskos tematus, bet arī veicinās sadarbību starp skolām un fakultāti, izstrādājot starpdisciplinārus projektus.

Semināru ķīmijas un dabaszinību skolotājiem RTU MLĶF rīko kopš 1999. gada, un tā mērķis ir izteikt pateicību skolotājiem par ieguldīto darbu vidusskolēnu sagatavošanā studijām, padziļināt skolotāju zināšanas, kā arī veicināt skolotāju un RTU mācībspēku dialogu par dažādām nozares aktualitātēm.

Fotogalerija.

Vairāk informācijas.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *