RTU IZV skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklē Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Pūt, vējiņi”

2019. gada 9. martā IZV 72 skolēni projekta „Skolas soma” ietvaros noskatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādi „Pūt, vējiņi!”, kas daudziem bija pirmā tikšanās ar šo Raiņa lugu. Režisora Elmāra Seņkova veidotā izrāde saņēmusi gan kritiķu, gan skatītāju atzinīgu novērtējumu, tāpēc skolēni ar interesi gaidīja šo pasākumu. Pēc teātra apmeklējuma literatūras stundu laikā skolēni diskutēja par izrādi, kā arī vairāki skolēni izvēlējās rakstīt recenzijas par redzēto.

 

Fragmenti no skolēnu recenzijām par Nacionālā teātra izrādi „Pūt, vējiņi!”:

 

Jaunākais “Pūt, vējiņi!” iestudējums satricināja Latvijas sabiedrību gluži kā loģisks turpinājums pēc simtgades Dziesmu svētkiem. Šķiet, ikviens, kuram bija iespēja, steidzās noskatīties šo emocionāli piesātināto darbu un šķetināt tās daudzajos slāņos apslēptās idejas. Traģēdija, kas ir vairāku autoru – Raiņa (dramaturģija), Imanta Kalniņa (mūzika), Elmāra Seņkova (režija) un Monikas Pormales (mākslinieciskais noformējums) – kopdarbs, pauž grandiozumu un latviešu tautas simbolu vērtīgumu neatkarīgi no laikmeta.

(Evelīna, 12. klase)

 

Izrādes sākumā, pirms vēl atvēries smagais skatuves priekškars, proscēnijā iznāk Ģirts Jakovļevs un Esmeralda Ermale. Viņi lasa Raiņa lugas “Pūt, vējiņi!” prologu. Pēc prologa nolasīšanas abi pazūd kulisēs, skanot Imanta Kalniņa mūzikai no kinofilmas “Pūt, vējiņi!”, atveras priekškars un atklājas kas negaidīts – cik vien tālu var redzēt, skatuve pilna ar jauniešiem, tie sastājušies tribīnēs gluži kā Mežaparka estrādē, atgādinot vēl tikai pirms pāris mēnešiem notikušos simtgades Dziesmu svētkus. Drīz atskārtu, ka tas ir režisora Elmāra Seņkova pamatoti izvēlēts simbols un visa izrāde nav tikai Baibas un Ulda, Zanes, Andas, Gatiņa un Didža dzīves stāsts, viņi nav nekāds izņēmums – viņi pieder mūsu tautai – un izrāde plašākā nozīmē būs par mums pašiem.

(Alise, 12. klase)

 

Visvairāk iestudētā Raiņa luga “Pūt, vējiņi!” ir uzaususi jaunā gaismā Latvijas Nacionālajā teātrī, šoreiz Elmāra Seņkova režijā. Iespaidīga, jaudīga un pārliecinoša – tie ir vārdi, kas man nāk prātā, aprakstot šo izrādi. Manuprāt, galvenie iemesli, kas iestudējumu padara tik īpašu, ir saite, kas organiski savieno ikonisko mūziku, pārliecinošo aktierspēli un netradicionālo skatuves noformējumu. Tieši šie elementi veido Dziesmu svētku sajūtu, kas ir veids, kā daudzi sabiedrības locekļi apraksta šo izrādi.

(Andris, 11. klase)

 

Elmāra Seņkova režisētā izrāde “Pūt, vējiņi!” ir izcils tautiskā poētisma piemērs. Tajā tiek sapītas kopā mūsu priekšteču neskaitāmās traģēdijas un ciešanas, neskatoties uz kurām latviešu tauta turpina kopt un cienīt augstas morālās vērtības. Man svarīgākās no tām likās dvēseles garīgais tīrums, godīgums pret apkārtējiem un sevi pašu, kā arī drosme mainīties pašu sarežģītāko un varenāko jūtu – mīlestības – vārdā.

(Alisa, 11. klase)

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *