RTU 12. klases skolēni vēstures stundā iepazīst Brīvības pieminekli

16. maijā RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolēni vēstures skolotāja Māra Zvaigznes pavadībā apmeklēja Brīvības pieminekli. Pieminekļa Goda telpā viņi iepazinās ar pieminekļa tapšanas un būvniecības vēsturi, kā arī ar tā apsaimniekošanu un nozīmi dažādos 20. gs. Latvijas vēstures posmos.

Pēc nelielās vēstures stundas skolēni devās augšup pa kāpnēm, kas veda līdz pat Brīvības statujai. Pa ceļam skolēniem bija iespēja aplūkot muzeja ekspozīciju – dažādas vēsturiskas fotogrāfijas un valstu delegāciju atstātās karoga lentas. Bija iespējams arī ielūkoties pieminekļa apsaimniekotāju ikdienā.

Pieminekļa apmeklējuma kulminācija bija skats no pieminekļa spices uz Rīgu, taču īpašāks bija skolēnu ieraksts pieminekļa Goda grāmatā, kur savus parakstus atstājušas svarīgas valsts amatpersonas. RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni goda grāmatā rakstīja:

“”Dubito ergo cogito, cogito ergo sum.” – Renè Descartes

Tikai domājoši cilvēki spēs veidot Latvijas nākotni pilnu izaugsmes iespēju un attīstības.

Būsim tie, kas veidos Latvijas nākotni, atceroties tās pagātni, bet tajā nedzīvojot, domājot par tās izaugsmes iespējām, bet nepakļaujoties ilūzijām.

Veidosim sabiedrību, nāciju, kura attīstīs Latviju, būs domājoša un pastāvēs par savas valsts brīvu nākotni. Jo rītdiena pieder tautai, kura tai gatavojas jau šodien.”

12. klases skolēni ir laimīgi un lepni par iespēju apmeklēt Brīvības pieminekli, tādēļ īpašu paldies saka vēstures skolotājam Mārim Zvaigznem par to, ka viņš pēdējo vidusskolas vēstures stundu padarīja tik neparastu un interesantu.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *