RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda uzvar saules bateriju transporta līdzekļu sacensībās

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) komanda ”Saulainais vienradzis” uzvarējusi Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas institūta (CFI) ikgadējās sacensībās “Saules kauss”, par labāko rezultātu ātruma sacensībās, kur modeļi uz ātrumu brauca taisnā trasē, iegūstot Saules kausa trofeju, kā arī atbalstītāju balvas. RTU IZV komandas uzrādīja arī labākos rezultātus intelekta testā.

Sacensības “Saules kauss” notika 18. maijā un tajās piedalījās robotikas un elektronikas pulciņu audzēkņi no visas Latvijas, lai noskaidrotu, kuru izgatavotais modelis ar saules baterijām ir ātrākais, spēcīgākais un labākais.

Komandas ”Saulainais vienradzis” sastāvā bija Kristiāns Križmanis, Rūdolfs Agris Stilve un Evelīna Valtere. Sacensībās piedalījās vēl divas RTU IZV komandas – “Palaid vienradzi pa dambi” (Rūdolfs Pikšens, Alisa Mazore) un “Saulē ripojošie kartupeļi” (Aleksejs Jekimovs, Emanuels Šūpulnieks, Alise Anna Stīpniece un komandas mentors Stefans Grants). Komandas piedalījās ar pašu veidotiem nestandarta modeļiem trīs disciplīnās – ātruma sacensībās, spēka sacensībās, kā arī ūdens modeļu sacensībās.

Paralēli norisinājās arī intelekta tests, kurā bija jautājumi par fizikas, elektronikas un materiālzinātnes jomām, šajās sacensībās visas trīs RTU IZV komandas uzrādīja labākos rezultātus.

Kopvērtējumā (pēc modeļu video, skiču, sacensību rezultātu un intelekta testa rezultātu izvērtēšanas) 3. vietu ieguva komanda “Saulē ripojošie kartupeļi”, bet 2. vietu – komanda “Palaid vienradzi pa dambi”, saņemot dažādas vērtīgas atbalstītāju balvas. Īpaši tika apbalvotas meitenes, kas piedalījās sacensībās, visām piecām sacensību dalībniecēm, kas bija komandās, tostarp trim mūsu skolas meitenēm, uzdāvināja sievišķīgas veicināšanas balvas par drosmi piedalīties robotikas sacensībās.

Īpaša pateicība skolotājai Virgīnijai Vītolai, kas motivēja komandas un veicināja piedalīšanos sacensībās!

 

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *