ESRI Eiropas skolu programma arī IZV

20. septembrī ģeogrāfijas stundas 10. un 11. klašu skolēniem kopā ar skolotāju Agra Lipsbergu vadīja SIA Envirotech pārstāve Zane Prūse.

SIA Envirotech kopā ar pasaulē vadošo ĢIS sistēmu ražotāju Esri, Eiropas Komisijas iniciatīvas ietvaros, vēlas palīdzēt ieinteresēt skolēnus digitālo prasmju apgūšanā, piedāvājot unikālu iespēju piedalīties Esri Eiropas ĢIS Skolu programmā, kas ļauj skolai iegūt bezmaksas ArcGIS Online organizācijas kontu.

ĢIS (Ģeogrāfisko informācijas sistēmu) programmatūra un rīki dod iespēju skolēniem mācīties daudzpusīgi, veicinot telpisko domāšanu un izpratni, veicinot analītisko domāšanu, ļaujot iegūt uz problēmu risināšanu balstītas prasmes, kas ļautu sagatavoties tik dažādajām un izaicinošajām 21. gadsimta karjerām.

SIA Envirotech ir vadošais ģeogrāfisko informācijas sistēmu (ĢIS) uzņēmums Latvijā ar plašu pieredzi uzņēmumu ĢIS izveidē un uzturēšanā, izmantojot modernās tehnoloģijas. Uzņēmums jau astoņpadsmito gadu strādā tikai ĢIS jomā, nodrošinot Esri ArcGIS programmatūras izplatīšanu un uzturēšanu, sniedzot konsultācijas klientiem, nodrošinot lietotāju apmācību, izstrādājot integrētas ĢIS sistēmas un specializētas lietotnes.

Skolēnu atsauksmes:

Mārtiņš Prokuratovs (10. kl.):

Patiess prieks, ka varēju iepazīt kādu programmu, kas piedāvā veidot grafisku attēlojumu informācijai, kas satur ģeogrāfiskos datus. Iepriekš biju izmantojis Infogram lietotni, taču tās iespējas bezmaksas versijā salīdzinājumā ar ArcGIS ir ļoti, ļoti ierobežotas. Pozitīvi vērtēju iespēju izmantot citu personu vai organizāciju uzturētās datubāzes ar ģeogrāfisko objektu vispārīgo informāciju, veidojot pielāgotus karšu pārlūkus ar šiem objektiem. Tas ļauj saskatīt likumsakarības starp dažādiem ģeogrāfiskajiem raksturlielumiem, neizmantojot tradicionālos mācību materiālus, un attīstīt kritisko domāšanu. Esmu apmierinināts un pateicīgs par šādu iespēju.

Klara Kuzņecova (10. kl.):

Man ļoti patika piedalīties ĢIS projektā. Es sapratu, ka inženierzinātnēm un ģeogrāfijai ir saistība. Man bija iespēja apgūt interaktīvās kartes veidošanas pamatus, kas ir ļoti noderīgi mūsdienās. Paldies, ka sarīkojāt šo pasākumu!

Ivans Kravcevs (11. kl.):

Man ļoti patika piedalīties šajā interaktīvajā stundā, bija interesanti uzzināt, ka var veidot savu karti. Man liekas, ka tas būs derīgs ne tikai skolas prezentāciju sagatavošanai, bet arī nākotnē. Piemēram, studiju laikā.

Agata Kuzņecova (10. kl.):

Paldies par tādu izcilu iespēju piedalīties ĢIS nodarbībā. Man ļoti patika, un es daudz ko uzzināju, piemēram, kā veidot kartes stāstu, kur strādā ģeogrāfi, cik liela loma tehnoloģijām ir arī ģeogrāfijas jomā, kā arī sapratu, ka kartes stāstu veidot nav nemaz tik grūti, ja saprot sistēmu. ĢIS apvieno IT ar ģeogrāfiju, un šis ir ļoti nozīmīgs projekts, kas piedāvā daudz iespēju, un izraisīja interesi arī mājās papildus papētīt, kā veidot karti datorā.

Kaldis Bērziņš (10. kl.):

Bija interesanti uzzināt par šo rīku. Es iepriekš nezināju, ka tāds pastāv. Man nebija grūti to izmantot, tas ir samērā pašsaprotams un ērts. Mani pārsteidza, cik viegli ir izmantot to un cik ātri var pievienot dažādas kārtas pāri kartei. Ceru, ka būs iespēja to izmantot  ģeogrāfijas stundās.

Normunds Palabinskis (11. kl.):

Man patika tas, ka viss tika kopīgiem spēkiem veikts vienā tempā, tādējādi visi bija pārliecināti un saprata, kas un kā jādara. Iepriecināja arī izpalīdzīgā lektore.

Līva Eglīte (11. kl.):

Nodarbība man tiešām patika, informācija tika pasniegta skaidrā, vienkāršā veidā. Praktiski viss bija jauns, domāju, ka tas varētu vēlāk noderēt ne tikai ar ģeogrāfiju saistītās lietās. Grūti nebija, viss bija saprotams.

Fotoattēlu galerija

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *