IZV skolotāju pieredzes apmaiņas brauciens

 

24. oktobrī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Kauņas Tehnoloģiju Universitātes ( KTU) Tehnoloģiju ģimnāziju Lietuvā.

Skolotāji iepazinās ar izglītības  procesa organizāciju un skolas sadarbību ar KTU, kā arī apmeklēja vairākas mācību stundas.

Ķīmijas stundā skolēni darbojās KTU laboratorijā, kur veica laboratorijas darbu par apmaiņas reakcijām. Matemātikas stundā tika  risināti augstākās matemātikas uzdevumus, fizikas stundās meklētas atbildes uz reālām problēmām , skaidrojot tās ar dažādiem fizikas likumiem. Savukārt programmēšanas stundās skolēni veidoja algoritmus dažādu matemātisku problēmu atrisināšanai.

Skolotājiem šī bija vērtīga pieredze, lai izvērtētu gan sadarbību starpdisciplinārās jomās, gan pielietotās metodes un to efektivitāti kā savās, tā citu vadītajās mācību stundās. Vienlaikus tika gūtas dažādas praktiskas idejas turpmākā darba uzlabošanai, piemēram, programmēšanas stundās skolēnu datori ir saslēgti vienotā sistēmā, kas ļauj skolotājam jebkurā brīdī pārvaldīt to, ko katrs skolēns redz uz sava ekrāna. Tādējādi visu skolēnu uzmanība tiek pievērsta skolotāja demonstrējumiem un skaidrojumiem.

Kopumā mācības Kauņas Tehnoloģiju ģimnāzijā ir daudzējādā ziņā līdzīgas RTU Inženierzinātņu vidusskolas mācību programmām un norisei, jo piesaistīti profesionāli mācībspēki un pastāv veiksmīga sadarbība ar augstskolu, kā rezultātā skolēniem ir piekļuve laboratorijām, lai veiktu dažādus eksperimentus un pētījumus inženierzinātnēs, kas ļauj pārliecināties par teorijas nozīmi praksē. Piedāvātais atbalsts skolēniem ir izšķiroši svarīgs abu skolu augstajiem mācību sasniegumiem Valsts un starptautiska mēroga konkursos un olimpiādēs.

 

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *