RTU Inženierzinātņu vidusskolā ar vieslekciju uzstājas «Tet» datu inženieris

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas 10., 11. un 12. klasē ar vieslekciju uzstājās tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma «Tet» datu inženieris Oskars Sjomkāns. Skolēni uzzināja, kas ir lielie dati, kādai ir jābūt informācijai un kā strādāt ar datu bāzēm, kā arī citu ar uzņēmuma darbību saistītu informāciju.

O. Sjomkāns pastāstīja, ar ko nodarbojas viņa pārstāvētais uzņēmums, kā ir mainījusies tā darbība pēdējo gadu laikā. Lekcijas gaitā tika apskatītas datu inženiera un datu zinātnieka profesijas, arī iepazīstinot ar to, kādēļ rodas vajadzība pēc datu glabāšanas, uzturēšanas un analīzes, kas ir lielie dati un kādas iespējas tie sniedz. O. Sjomkāns jauniešiem pastāstīja par to, pie kādiem projektiem un kādās lomās strādā datu inženieris un datu zinātnieks, kā arī kādas problēmas šo profesiju pārstāvji palīdz uzņēmumā risināt. Skolēniem tika dota iespēja uzzināt, kā «Tet» risina konkrētu biznesa problēmu vai vajadzību, piemēram, lai sasniegtu labākos rezultātus, uzņēmums veido komandas, kurās strādā cilvēki ar dažādām kompetencēm – biznesa pārstāvis, projekta vadītājs, analītiķis, lietotņu izstrādātāji, testētāji, uzturētāji, kā arī sistēmu un datu bāžu administratori.

Audzēkņi guva arī ieskatu datu inženiera un datu zinātnieka darba dienas ikdienā un izaicinājumos, ar kuriem viņiem nākas saskarties.

Vieslekcija notika 2019. gada 9. oktobrī.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *