RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēni piedalās projektā “ Skolas soma”

Projekta „Skolas soma” ietvaros RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni 2019./2020. mācību gada pirmajā semestrī apmeklēja vairākus pasākumus.

10.klases skolēni devās uz Dirty Deal Teatro izrādi „Zvērīgā mīla”, savukārt 11. klases skolēni noskatījās  „Melno spermu” Ģertrūdes ielas teātrī. Abas izrādes raisīja spraigas diskusijas par cilvēku savstarpējām attiecībām un attieksmi pret apkārtējo pasauli.

Taču vislielāko atšķirīgu viedokļu konfrontāciju  radīja Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu darbu ekspozīcijas „Academia” apmeklējums izstāžu zālē „Arsenāls”.  IZV skolēni vairākas stundas pavadīja izstāžu zālē, vērojot un analizējot topošo mākslinieku darbus, kā arī diskutējot par mūsdienu mākslas savdabīgajām izpausmēm.

Pēc izstādes apmeklējuma skolēni izteica savu viedokli recenzijās.

Šī projekta īstenošanā ir piedalījušies vairāk nekā 50 Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pēdējo gadu absolventu, veidojot darbus par daudzām mūsdienās aktuālām tēmām – globalizāciju, ekoloģiju, psiholoģiju u.c. Jāatzīst, ka par šīm problēmām sabiedrība jau sen nekautrējas izteikt viedokli, taču šī  ekspozīcija atšķiras ar spēju ievilināt savā atmosfērā.

(Linda 12.klase)

Pacilājoša, mūsdienīga, visaptveroša. Tāda ir jaunā akadēmija vai vismaz tādu to vēlas reprezentēt jaunā Latvijas mākslinieku paaudze. Sekojot klasiskās Platona akadēmijas standartiem, Arsenālā tiek atveidota radoša gaisotne, kuras mērķis ir ne vien pievērst uzmanību mūsdienu problēmām un cilvēces trūkumiem, bet gan mudināt ikvienu apmeklētāju izkāpt no apgrūtinošajiem rāmjiem, sākt brīvi domāt, pievēršoties dzīvei, dabai un sev pašam.

(Alisa 12.klase)

Ir dzirdēts, ka mākslā ir jābūt kofliktam. Tas pats ir dzirdēts arī par dzīvi. Jebkurā gadījumā cilvēka psihē neizbēgami pastāv pretrunās esošas idejas un nesaskaņojami jēdzieni – kognitīvās disonanses stāvoklis. Māksla, kas spēj izcelt šo neapzināto stāvokli un demonstrēt tā pretrunas, gandrīz noteikti būs psiholoģiski un emocionāli ietekmējoša. Manuprāt, minētajai izstādei to ir izdevies panākt.

(Džonatans 11.klase)

Tā kā izstāde ir visnotaļ filozofiska, tās ideja varētu šķist pārāk daudzšķautņaina, grūti uztverama, taču tās dāvātais estētiskais piedzīvojums apmierinās katru interesentu. Izstāde laika gaitā tiek papildināta gan no mākslinieku, gan apmeklētāju puses, tāpēc, visticamāk, savu izteiksmības kulmināciju tā sasniegs īsi pirms noslēguma.

(Mārtiņš 10.klase)

Fotoattēlu galerija

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *