„Izglītība izaugsmei 2017”

Jūnijā noslēdzies Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra organizētais skolu un pedagogu izglītības attīstības projekts „Izglītība izaugsmei 2017”

Projekta 2. aktivitātē Rīgas, Jūrmalas un Pierīgas skolu pedagogi piedalījās pedagogu radošās darbības konkursā „Radi. Rādi. Redzi.”, kura mērķis bija apzināt, popularizēt aktīvus un radošus pedagogus, kuri izmanto netradicionālas, inovatīvas mācību metodes, idejas un darba formas, attīstot skolēnos daudzveidīgas kompetences.

Konkursā tika iesniegti 37 pieteikumi. Pēc klātienes mācību stundu vērošanas uz forumu žūrija izvirzīja 21  pedagogu.  Forumā 21 labākais pedagogs prezentēja savu mācību stundu, kā, izmantojot dažādas netradicionālas, inovatīvas mācību metodes, idejas un darba formas, sasniegt izvirzītos mācību stundas mērķus un uzdevumus.

Forumā piedalījās arī mūsu skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Marita Rozefelde un tika apbalvota ar Atzinības rakstu.

Apsveicam !

 

Ernests Tomass Auziņš uzvar LTV spēles “Gudrs, vēl gudrāks” pusfinālā!

RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns ar teju trīskāršu punktu pārsvaru uzvar gudrinieku sacensībās

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) 11. klases audzēknis Ernests Tomass Auziņš ar gandrīz trīskāršu punktu pārsvaru piektdien, 10. martā, uzvarēja LTV spēles «Gudrs, vēl gudrāks» pusfinālā. E. T. Auziņš, atbildot uz jautājumiem, nopelnīja 43 punktus, bet viņa pretiniece – tikai 17.

Skolēnu, skolotāju un vecāku iecienītajā LTV gudrinieku spēlē RTU IZV audzēkni atbalstīja ne tikai klasesbiedri, bet arī klases audzinātājs un angļu valodas skolotājs Guntis Zenfs.

Populārajā televīzijas spēlē Ernestam bija jāatbild ne tikai uz fizikas un ķīmijas jautājumiem, bet arī jānosauc skandināvu galvenais dievs, jādemonstrē zināšanas par to, kas ir inkorporācija, un kā senos laikos ārsti apmeklēja mēra slimniekus.

«Esmu priecīgs, jo mērķis ir sasniegts,» teic Ernests, kurš LTV raidījumā skatītājus ieved ne tikai IZV ikdienā, bet atklāj, ka ārpus skolas viņš apmeklē jauno biologu, fiziķu un mediķu skolu, pats padziļināti mācās bioloģiju. Turklāt aizrāvies ar klinšu kāpšanu.

Skolotājs G. Zenfs teic, ka Ernestam vienmēr ir kāds jautājums kabatā, kas izaicina gan skolēnus, gan skolotājus. Klases audzinātājs Ernestu nākotnē redz kā bioloģijas speciālistu ar angļu valodas iemaņām.

Lai kāds būs gudrinieku spēles fināla rezultāts, jau tagad ir skaidrs, ka Ernests kā pusfināla uzvarētājs kopā ar savu klasi piedalīsies 12. pasaules uguņošanas čempionātā.

RTU IZV izglītības programmas īstenošanu sāka 2015./2016. gadā. Patlaban skolā ir divas klases – 10. un 11. klase, katrā mācās 24 skolēni. IZV 2016. gadā ieguva 1. vietu un ceļojošo balvu «Lielā pūce» Ata Kronvalda fonda labāko mazo skolu reitingā.

 

Populāro LTV gudrinieku spēli arī 2016./2017. gada sezonā vada Valters Frīdenbergs un Kaspars Ozoliņš. Latvijas vispārizglītojošo skolu 5.–12. klases skolēni par gudrākā titulu katrā klašu grupā cīnīsies līdz pat pavasarim.

Spēlē var piedalīties ne tikai klātienē, bet spēlēt arī aplikācijas spēli mobilajās ierīcēs. Raidījuma ierakstus iespējams noskatīties LTV mājaslapā. (https://ltv.lsm.lv/lv/berniem/gudrs-vel-gudraks/)

Studentu piedalīšanos spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» organizē RTU Sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm un Studentu parlamentu.

 

  1. marta LTV raidījums http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/10.03.2017-gudrs-vel-gudraks.id92650/

 

Ernests_Auzins_gudrinieks

AIZO 2.kārtas rezultāti

Ar prieku paziņojam 3. atklātās inženierzinātņu olimpiādes 2. kārtas rezultātus!

REZULTĀTI

Paldies, visiem par izrādīto interesi un piedalīšanos!

Apbalvošanas pasākums

1_ieludzam

Izstāde “SKOLA 2017”

Š.g.24.– 26.februārī RTU Inženierzinātņu vidusskola piedalījās izstādē “Skola-2017” Ķīpsalā, kur interesenti varēja iepazīties ar skolas darbības pamatvirzieniem, uzņemšanas noteikumiem, iestāšanās iespējām skolā. RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni izstādes apmeklētājiem stāstīja par skolas dzīvi, piedāvāto interešu izglītību, rādīja eksperimentus ķīmijā, fizikā, robotikā un uzdeva āķīgus uzdevumus. Interese par mūsu skolu un apmeklētāju atsaucība bija ļoti liela.DSC_1106

RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāja saņem «Ekselences balvu»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolotāja Virgīnija Vītola saņēmusi skolotāju «Ekselences balvu» fizikā. Balvu svinīgā ceremonijā, kas norisinājās 22. februārī Latvijas Universitātē (LU), pasniedza Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Skolotāju «Ekselences balvas» pasniedza LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra rīkotā konkursa uzvarētājiem. Balvas tiek pasniegtas četru eksakto mācību priekšmetu un ekonomikas labākajiem skolotājiem.

22. februārī dienas pirmajā pusē Mārupes vidusskolā norisinājās konkursa fināls, kurā skolotāji vadīja mācību stundu, dalījās pieredzē, kā risināt dažādas mācību situācijas, kā arī diskutēja par to, ko nozīmē mācīt eksaktos mācību priekšmetus un ekonomiku.

Laureātu apbalvošanas ceremonija notika dienas noslēgumā LU, Raiņa bulvārī 19. Balvu fizikā ieguva Virgīnija Vītola no RTU IZV un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, bioloģijā – Anda Kuzma no Vecumnieku vidusskolas, ķīmijā – Inese Ločmele no E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, matemātikā – Maija Zaķe no Rīgas 49. vidusskolas, bet balvu ekonomikā saņēma Inta Jorniņa no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Laureātus sveica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un LU rektors Indriķis Muižnieks. Katrs laureāts saņēmu naudas balvu 1400 eiro.

Konkursu rīko LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru. Balvas žūrijas komisijā darbojās pārstāvji no LU, Valsts izglītības satura centra, uzņēmēju asociācijām un uzņēmumiem, kā arī iepriekšējā gada «Ekselences balvas» laureāti. Konkurss «Ekselences balva» šogad norisinājās jau sesto gadu.

b_RTU_img_9808

Apsveicam!

Apsveicam Rīgas pilsētas ķīmijas 2. posma 58. olimpiādes uzvarētājus 10. klases skolēnus Alenu Šņepstu, Artemu Ubaidullaevu, Elīzu Elizabeti Bicāni, Klāvu Šermukšni, Alisi Stīpnieci ar iegūto II vietu, Mariju Ivanovu, Emanuelu Šūpulnieku ar iegūto III vietu, Darju Rudņicku, Kristoferu Tauriņu ar saņemto Atzinību un 11. klases skolēnus Ernestu Tomasu Auziņu un Vladislavu Asčeulovu ar iegūto I vietu, Ruslanu Puriņu ar iegūto II vietu, Elvi Dapševicu, Agri Bužu, Rebeku Annu Līpiņu, Veroniku Čači ar iegūto III vietu un Simonu Grantu ar saņemto Atzinību!

Paldies skolotājai Laurai Fjodorovai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei!

Apsveicam!

Apsveicam 10. klases skolniekus Mariju Ostrovsku ar iegūto II vietu  un Artemu Ubaidullaevu ar iegūto III vietu XV Latvijas lingvistikas olimpiādē !

Lingvistikas olimpiāžu būtība ir šāda: dalībniekiem tiek iedoti uzdevumi, kuri ir jāatrisina noteiktā laikā. Uzdevumi var būt ļoti dažādi, taču vairums no tiem satur kādu materiālu visiem dalībniekiem nepazīstamā valodā, kurš ir jāizpēta un jāizanalizē. Balstoties uz saviem novērojumiem, dalībniekam ir jāsniedz atbildes uz jautājumiem Pirmā lingvistikas olimpiāde tika organizēta Maskavā 1965. gadā. Vēlāk citas valstis arī sāka organizēt lingvistikas olimpiādes, kas veicināja Starptautiskās Lingvistikas Olimpiādes (IOL) rašanos.

Pirmā IOL notika 2003. gadā Bulgārijā.

DSC_1066

Izstādes «Ķeguma hes – Latvijas enerģētikas lepnums» atklāšana RTU Inženierzinātņu vidusskolā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā (IZV) 10. februārī tika atklāta Enerģētikas muzeja ceļojošā izstāde «Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums».
Klātesot IZV skolēniem, skolotājiem un citiem interesentiem, izstādi atklāja Enerģētikas muzeja speciāliste Helēna Blumberga. Viņa skolēnus iepazīstināja ar Ķeguma HES vēsturi un izstādē iekļauto fotogrāfiju autora Eduarda Riharda Krauca nenovērtējamo ieguldījumu celtniecības procesa dokumentēšanā. Izstādes atklāšanā tika demonstrēta dokumentālā filma «Kā tapa Ķeguma spēkstacija. Kārļa Dumbrāja atmiņas», kurā par HES celtniecību stāsta pēdējais šī notikuma aculiecinieks K. Dumbrājs.
Izstāde IZV zālē, Kronvalda bulvārī 1, būs skatāma līdz 28. februārim.

Izstade_Kegums_HES_buvnieciba_0010

RTU Inženierzinātņu vidusskolā būs skatāma Ķeguma HES celtniecības vēsture fotogrāfijās

Piektdien, 10. februārī, plkst. 11.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas zālē tiks atklāta Enerģētikas muzeja ceļojošā izstāde «Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums». Tajā būs apskatāmas Eduarda Riharda Krauca fotogrāfijas, kas tapušas Ķeguma HES celtniecības laikā un ir iekļautas UNESCO programmas «Pasaules atmiņa» Latvijas nacionālajā reģistrā. 

Izstāde ir vēstījums par 20. gadsimta pirmajā pusē Baltijā vērienīgā industriālā objekta celtniecību, vedot skatītājus savdabīgā ceļojumā pagātnē, kad Eiropas enerģētikā sevi pieteica Latvijas flagmanis – Ķeguma spēkstacija.

E. Krauca (1898-1977) fotogrāfijas atklāj, kā soli pa solim noritējusi spēkstacijas celtniecība. Fotomākslinieks ir atstājis turpat divus tūkstošus fotogrāfiju, kurās iemūžināta Ķeguma HES būvvieta un Daugavas skati. Fotogrāfijas sniedz iespēju ieraudzīt arī atsevišķas nozīmīgas inženiertehniskas nianses būves konstrukcijās, ūdenskrātuves dambja izveidē un citur, izceļot būtiskus tehnoloģiskus elementus, kurus inženiertehnikas speciālisti vērtē kā unikālus.

E. Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija «Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.–1940.» 2009. gadā iekļauta UNESCO programmas «Pasaules atmiņa» Latvijas nacionālajā reģistrā.

Izstāde RTU Inženierzinātņu vidusskolā, Kronvalda bulvārī 1, būs skatāma līdz 28. februārim.