Apsveicam!

Apsveicam Rīgas pilsētas bioloģijas 41. olimpiādes 2. posma uzvarētājus Madaru Ūdri un Uģi Vēveu ar iegūto 1. vietu, Normundu Palabinski, Edvardu Jāni Treiju, Aleksandru Novoženovu, Aldi Jāni Pivaru, Maksimu Podskočiju, Annu Bumbieri, Ati Krebsu, Agnesi Legzdiņu, Alisi Annu Stīpnieci ar iegūto 2. vietu , paulu Osmani, Lauri Emīlu Frēlihu, Edgaru Vaļģi, Andri Braueru, Lindu Noviku ar iegūto 3. vietu un Artūru Kovrigo, Rūdolfu Pikšenu un Saniju Amandu Opsi ar  saņemto Atzinību.

Paldies skolotājai Dacei Bērtulei par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei.

Apsveicam Janu Boļmanti ar iegūto 1. vietu Rīgas pilsētas vācu valodas 49. olimpiādes 2. posmā!

Paldies skolotājai Ilzei Siliņai par ieguldīto darbu!

Apsveicam ar uzvaru komandu sacensībās matemātikā “ Atvērtā kopa”!

 

Priecājamies par mūsu 11. klases komandu, kura ieguva 1. vietu, savukārt 10. klases komanda ieguva 2. vietu! Šogad komandu skaits sasniedza 240 un kopējais dalībnieku skaits bija aptuveni 1500.

RTU IZV komandas piedalās “ Atvērtajā kopā ”no 2016. gada un katru gadu ir sasniegušas lieliskus rezultātus.2016. gadā piedalījās divas IZV komandas un abas ieguva 1. vietas, 2017. gadā piedalījās trīs komandas un ieguva 1., 2. un divas 3. vietas.

 

RTU INŽENIERZINĀTŅU VIDUSSKOLA – LABĀKĀ PILSĒTAS VIDUSSKOLA DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA FONDA SKOLU REITINGĀ

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) atzīta par Latvijas labāko pilsētas vidusskolu lielo pilsētu grupā Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā, bet tās skolēnu sekmes matemātikas centralizētajos eksāmenos aizvadītajā mācību gadā bijušas labākās visu valsts vidējās izglītības iestāžu kopvērtējumā.

Skolas reitingā izvērtētas vairākās kategorijās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. RTU IZV vērtēta pilsētu vidusskolu kategorijā lielo pilsētu grupā un saņēma balvas par labākajiem rezultātiem matemātikā, latviešu valodā un literatūrā, dabaszinībās. IZV skolēnu teicamais sniegums mācībās skolai ļāva saņemt godalgu arī nominācijā «Izaugsme». Nominācijā angļu valoda skola ieguvusi augsto otro vietu pilsētu vidusskolu grupā.

Skolu reitinga periods ir mācību gads – kopš 1. septembra līdz nākamajam 1. septembrim. Vērtējums balstīts uz skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem piecos mācību priekšmetos – latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabaszinībās (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturē. Reitingā ir arī skolu kopvērtējums, un mācību iestādes izvērtētas pēc to izaugsmes gan mācību priekšmetos, gan kopumā. Draudzīgā aicinājuma balva tiek pasniegta kopš 1995. gada.

Draudzīgā aicinājuma fonda balvu svinīgā pasniegšanas ceremonija norisinājās 12. decembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Balvas saņēma RTU IZV skolas vadība, ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova, angļu valodas skolotājs un RTU IZV 2017./18. mācību gada absolventu klases audzinātājs Guntis Zenfs, latviešu valodas un literatūras skolotāja Marita Rozefelde, matemātikas skolotāja Inguna Granta un fizikas skolotājs Aivars Eriņš.

Kopvērtējumā par labāko ģimnāziju atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 2. vietā – Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, trešajā – Āgenskalna ģimnāzija. Par otru labāko pilsētas vidusskolu atzīta Rīgas 64. vidusskola, bet par trešo – Daugavpils Krievu vidusskola licejs. Labākā lauku vidusskola ir Druvas vidusskola, otrajā vietā ierindojas Aglonas vidusskola, bet trešajā – Pilsrundāles vidusskola. Specializēto skolu grupā pirmo vietu ieņem Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, otro – Nacionālā mākslu vidusskola, trešo – Ventspils Mūzikas vidusskola.

Papildu informācija

Tehniskās grafikas stundu vada profesors H. Suzuki no Kobes Universitātes Japānā

7. decembrī 12. klases skolēni tehniskās grafikas stundā piedalījās Kobes Universitātes arhitektūras departamenta (Japāna) prof. H. Suzuki Skype lekcijā. Profesors iepazīstināja skolēnus ar origami izmantošanas laternu veidošanā vēsturi, aplūkoja tradicionālo japāņu laternu ģeometriskās formas, pēc tam turpināja ar skaidrojumu un piemēriem, par to, kā gaisma izplatās vidē un kā papīra konstrukcijas forma un gaismas stara leņķis pret apgaismotu virsmu ietekmē gaismas intensitāti. Nodarbības nobeigumā profesors H. Suzuki demonstrēja, kā veidot laternas abažūru no papīra, un skolēni to veica klasē.

RTU IZV skolēni viesojas Eiropas Parlamentā

RTU IZV skolēni pavasarī uzvarēja Ārlietu ministrijas rīkotajā Eiropas dienas konkursā “Prāta spēlēs”, un galvenajā balvā saņēma ceļojumu uz Briseli un viesošanos Eiropas Parlamentā.

Skolēni satika Eiroparlamenta deputāti Sandru Kalnieti, kā arī apskatīja parlamenta ēku un iepazinās ar to, kā norit ikdienas darbs Eiropas Savienības galvenajā mītnē.

 

RTU INŽENIERZINĀTŅU VIDUSSKOLA IEGŪST CICERONA GODA NOSAUKUMU

«Šī ir atzinība nākotnei, jo tikai šogad skolai bija pirmais izlaidums,» sveicot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolu (IZV) tai saņemot Cicerona Goda nosaukumu, uzsvēra RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Apbalvojumu RTU 2015. gadā dibinātā vidusskola izpelnījās par devumu nākamo inženieru iepriekšsagatavošanā. 

Lai arī RTU IZV ir pavisam jauna skola, ar izcilām sekmēm un skolas ierindošanos Latvijas izglītības iestāžu reitingu augšpusē skolēni ir pierādījuši, ka ir viņi talantīgi, uzsvēra RTU rektors. «Esmu viņiem devis uzdevumu – pēc iestāšanās 10. klasē desmit gadu laikā visiem ir jākļūst par zinātņu doktoriem,» norādīja L. Ribickis.

Cicerona apbalvojumu svinīgā pasniegšanas ceremonija norisinājās 6. decembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA). Tā ir sabiedriskās cieņas balva, kuru piešķir nominantiem politikā, izglītība un zinātnē, kā arī kultūrā. Balvas pretendentus vērtē žūrijas komisija, tās priekšsēdētājs ir akadēmiķis Jānis Stradiņš.

LZA priekšsēdētājs Ojārs Spārītis balvas pasniegšanas ceremonijā uzsvēra, ka RTU IZV jau šodien veido Latvijas nākotnes cilvēku, vedot skolēnus Arhimēda pēdās un padarot inženierzinātnes Latvijā populāras un aizraujošas. «Būt radošiem, būt pirmatklājējiem un piedalīties savas valsts ekonomikas un pasaules tehnoloģiju attīstībā ir aizraujoši,» norādīja O. Spārītis.

J. Stradiņš uzvsēra nepieciešamību īpašu uzmanību pievērst dabaszinātnes, inženierzinātņu un enerģētikas speciālistu sagatavošanai. «Šīs jomas nav bijušas un joprojām vēl nav īpaši populāras. Tādēļ arī žūrija nolēma piešķirt Cicerona goda nosaukumu RTU IZV par devumu nākotnes inženieru iepriekšsagatavošanā,» sacīja akadēmiķis.

«Šī balva ir viens no pierādījumiem, ka skola tuvojas uzstādījumiem, kas tika veidoti to dibinot un viens no tiem ir bija inženierzinātņu popularizēšana,» uzsvēra RTU IZV valdes loceklis un RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. Viņš norādīja, ka darbā ar skolēniem RTU IZV vadās pēc trim galvenajiem pamatprincipiem: kvalitatīvs un apjomīgs mācību darbs, plašas ārpusskolas aktivitāšu iespējas un uzsvars uz zinātnisko darbu, sākot jau no pirmās skolas dienas. «Mums ir būtiski, ka par skolu runā tās skolēnu darbi un panākumi. Un tos mēs varam redzēt ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās,» uzvēra A. Zeps.

Cicerona Goda nosaukums Politikā šogad piešķirts Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, Cicerona balva Izglītībā un zinātnē piešķirta Latvijas Universitātes rektoram Indriķim Muižniekam, Cicerona Goda nosaukums Izglītība un zinātnē piešķirts RTU IZV, kā arī žurnālam «Enerģija un pasaule», Cicerona balva Kultūrā piešķirta mākslas vēsturniekam Imantam Lancmanim, literātei Mārai Zālītei, kā arī Latvijas Radio 1 raidījumam «Kultūras rondo». Šogad Cicerona balvas tika pasniegtas 20. reizi.

Vairāk fotoattēlu šeit.

Robotikas festivāls Robotex International

 

No 30.novembra līdz 2.decembrim Tallinā, Igaunijā, norisinājās ikgadējais robotikas festivāls Robotex International, kas ir lielākais robotikas festivāls pasaulē. 
Arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas robotikas pulciņš piedalījās robotikas sacensībās, kas notika festivāla ietvaros – līnijsekošanas, sumo robotu sacensībās, kā arī šogad jaunieviestajās meiteņu ugunsdzēsības sacensībās. 
 

Lai arī robotikas pulciņa dalībnieki gatavojās sacensībām neilgu laiku – tikai no mācību gada sākuma, rezultāti ir lieliski.  
Līnijsekošanas sacensībās, kurās kopā piedalījās 55 roboti, RTU Inženierzinātņu vidusskolas robots (veidotāji Andris Brauers, Matīss Kristiāns Dambergs, Agnis Salmiņš) bija viens no trešdaļas robotu, kas finišēja bez kļūdām, tādā veidā iekļūstot pirmajā divdesmitniekā pasaules reitingā. 
Sumo robotu sacensībās kopumā piedalījās 47 roboti, sadalīti 5 grupās pēc nejaušības principa. RTU Inženierzinātņu vidusskolas sumo robots (veidotāji Kristiāns Križmanis, Aleksejs Jekimovs un Rūdolfs Agris Stilve) ieguva pirmo vietu savā grupā un kvalificējās fināla sacensībām, kur tas ieguva 9. vietu pasaules reitingā. 
Meiteņu ugunsdzēšanas sacensības šogad notika pirmo gadu, tajās piedalījās 17 meiteņu veidoti roboti no visas pasaules, kuru mērķis bija 3 minūšu laikā nodzēst pēc iespējas vairāk svecīšu, kas novietotas uz laukuma, pārvarot dažādus šķēršļus. RTU Inženierzinātņu vidusskolas robotikas pulciņa meitenes (Alisa Mazore, Alise Anna Stīpniece, Evelīna Valtere) piedalījās šajās sacensībās ar 2 pašu gatavotiem robotiem, no kuriem viens iekļuva pirmajā desmitnieka, bet otrs kvalificējās fināla sacensībām. Finālā pēdējā braucienā šis robots nodzēsa visas laukumā esošās sveces, iegūstot godalgoto 3. vietu pasaules reitingā, uz goda pjedestāla kāpjot kopā ar meiteņu komandām no Polijas un Kolumbijas.

Konkursa “Nākotnes inženieris” fināls

23. novembrī noslēdzies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) un «Lattelecom» rīkotais konkurss «Nākotnes inženieris».

Konkurss bija paredzēts 7. līdz 9. klašu skolēniem, kuriem video formātā bijā jāatklāj savs redzējums par nākotnes tendencēm inženierzinātnēs, ieskicējot to, kādas varētu būt aktuālas profesijas šajā jomā.

Konkursa uzvarētājs Daugavpils Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieks Renards Skutelis paredz, ka nākotnē būs aktuālas šādas inženierzinātņu profesijas – mākslīgās pārtikas inženieris, mākslīgā intelekta izstrādātājs, IT speciālists, gēnu un nanomedicīnas inženieris, kā arī profesijas, kas saistītas ar kosmosa apgūšanu. Konkursa otrajā vietā ierindojās Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7. skolnieks Teodors Romanovskis. Viņš paredz, ka nākotnē būs aktuāla profesija vides restartieris, kurš radīs un vadīs kukaiņbotus – ierīces, kuras prastu atrast un likvidēt vai pārstrādāt piesārņojumu. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 9. klases skolniece Amālija Mirzojane, kura ierindojās 3. vietā, uzskata, ka ļoti aktuāls kļūs izaicinājums saglabāt vēsturiskās ēkas – tieši ar to, nemainot ēku ārējo ieskatu, viņasprāt, varētu nodarboties nākotnes inženieri.

Konkursa žūrijas komisijas pārstāvis, «Lattelecom» informācijas tehnoloģiju dienesta speciālists Ilgvars Girgensons uzsver: «Ar katru gadu aug pieprasījums pēc inženierzinātņu profesionāļiem, ko izjūt arī viens no lielākajiem un vairāk novērtētajiem darba devējiem Latvijas tirgū – «Lattelecom». Uzņēmumā apzināmies, ka skolēni ir potenciālie darbinieki, tādēļ «Lattelecom» ar lielu interesi un prieku atbalsta iniciatīvas, kas veicina interesi par eksaktajām zinātnēm un radošu pieeju risinājumu izstrādē. Neatlaidība, atvērtība un drosme ir tas, kas nepieciešams sekmīgam startam darba tirgū un kas tiek sagaidīts mūsu kolektīvā. Esam pārliecināti, ka šāda veida konkursi un pasākumi palīdz šīs īpašības attīstīt un ceram, ka jauniešu iniciatīva rezultēsies ar jauniem atklājumiem, izgudrojumiem un idejām!»

Pavisam konkursā ar savu redzējumu video formātā dalījās 18 skolēnu. Pieci no viņiem, kurus noteica žūrija un balsojums internetā, 23. novembrī piedalījās konkursa finālā, kur klātienē žūrijai prezentēja savas idejas. Konkursa uzvarētāji tika noteikti žūrijas balsojumā. Žūrijas sastāvā bija «Lattelecom» informācijas tehnoloģiju dienesta speciālists I. Girgensons, «Microsoft» Latvijas filiāles vadītāja Renāte Strazdiņa, RTU Attīstības prorektors un RTU IZV valdes loceklis Artūrs Zeps un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns profesors Jurģis Poriņš.

Konkursa uzvarētāji saņēma vērtīgas balvas – pirmās vietas ieguvējs ieguva «Apple» planšettatoru, otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi fitnesa aproci un portatīvo skaļruni. Visi konkursa dalībnieki saņēma arī «Lattelecom» īpašo balvu – lietu interneta komplektu.

Visus konkursam iesūtītos video iespējams apskatīt šeit.

 

 

Pasaules lielākās mācību stundas noslēgums

Piektdien, 23. novembrī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē notika starptautiskās izglītības akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” noslēgums.

Pasākuma ideju tirdziņā piedalīties tika aicināti 22 Latvijas skolu pārstāvji. RTU Inženierzinātņu vidusskolas bioloģijas skolotāja Dace Bērtule un ģeogrāfijas skolotāja Agra Lipsberga prezentēja apjomīgo kopīgo projektu “Kā palīdzēt mežam? Pētu un piedalos!”. Tas izraisīja interesi un tika novērtēts kā viens no labākajiem. Atbilstoši šā gada tēmai “līdzdalība” mācību procesa organizēšanā iesaistījās A/S Latvijas valsts meži, savukārt skolēni piedalījās meža ekosistēmas izpētē.

Dažas skolēnu atziņas:

Džonatans: “Līdzdalība šajā kontekstā ir sevis ievietošana procesā, kas notiek Latvijas mežos un skar mūs visus. Tā veicina sapratni pat to, kā mežs tiek apsaimniekots un pētīts.”

Kalvis: “Manuprāt, līdzdalība ir mazu, relatīvi vienkāršu darbu veikšana, lai risinātu kādu lielāku problēmu, kas var pat būt globāla.”

Matīss: “Ar līdzdalību saprot rīcību, kad cilvēks kaut ko dara augstāka mērķa labā.”

 

Informācija par akciju atrodama: http://www.skolas.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-stunda/

Simtgades patriotu nedēļas pasākumi

Patriotu nedēļas ietvaros skolas koris uzstājās Arēnā Rīga dižkoncertā “Latvijas gadsimts” un RTU kultūras kolektīvu koncertā Latvijas simtgadei.

Skolā notika latviešu filmu vakars, fotokonkurss “Latvieša ikdiena”, Lielā simtgades vēstures stunda un viktorīna Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.

Patriotu nedēļa noslēdzās ar svinīgu un sirsnīgu koncertu skolā.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vairāk fotoattēlu apskatāms šeit.