Apsveicam!

Apsveicam Rīgas pilsētas ekonomikas 20. olimpiādes 2. posma uzvarētājus Danielu Stabuli, Elīzu Elizabeti Bicāni, Kārli Bērziņu ar iegūto 1. vietu, Andri Braueru ar iegūto 3. vietu, Aiju Moniku Vainiņu, Elgaru Vaļģi, Ugu Tauriņu – ar saņemto Atzinību.

Paldies skolotājai Līgai Kamolai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei!

RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēni iepazīstas ar koncerna “ Latvijas Finieris” darbību

 

 

Koncerna “ Latvijas Finieris” darbinieki iepazīstināja mūsu skolēnus ar ražošanas tehnoloģijām, saplākšņu produktiem, izmantošanas veidiem. Skolēni devās ekskursijās uz rūpnīcu “ Lignums” , kur iepazinās ar ķīmisko rūpniecību, ražošanas automatizāciju un procesu optimizāciju, iepazinās ar Iekārtu rūpnīcu- vienu no lielākajām mašīnbūves rūpnīcām Latvijā un diskutēja konstruktoru birojā, rūpnīcā “ Hapaks” redzēja saplākšņa CNC apstrādi, iekārtu programmvadību.

Paldies AS “ Latvijas Finieris ”par sirsnīgo, laipno uzņemšanu un interesantajām ekskursijām!

Foto.

Apsveicam NETiķetes lielā fināla uzvarētājus!

 

Lai stiprinātu pieklājīgu un atbalstošu uzvedību tiešsaistē, Samsung skola nākotnei organizēja projektu konkursu 9.-12. klašu skolēniem “Latvijas jauniešu netiķete”.

Divas RTU inženierzinātņu vidusskolas komandas pieteica savus projektus konkursam.

Komanda ar projektu “ Nākotnes inženieri nākotnei” ieguva 1. vietu (Rūdolfs Pikšens, Linda Novika, Matīss Kristiāns Dambergs, Andris Brauers, Daniels Stabulis) un galveno balvu- Samsung Galaxy A9 viedtālruņus un Galaxy Tab S4 planšetdatoru.

Komanda ar projektu “ KRAKK” ieguva 2. vietu (Rūdolfs Agris Stile, Rūdolfs Umblejs, Kārlis Šusters, Klāvs Šermukšnis, Alens Šņepsts) un vērtīgas balvas.

Komandas atbalstīja skolotājas Virgīnija Vītola un Inguna Granta.

 

Foto.

Apsveicam!

Apsveicam Rīgas pilsētas fizikas 69. olimpiādes 2. posma uzvarētājus:

Artūru Uldi Gaisiņu , Kristiānu Križmani, Agni Salmiņu ar iegūto 1. vietu, Edvardu Jāni Treiju, Kalvi Rautsepu, Kārli Šusteru, Kārli Bērziņu, Filipu Ēci, Uģi Vēveru, Alenu Šņepstu, Artemu Ubaidullaevu, Mariju Ostrovsku ar iegūto 2. vietu, Normundu Palabinski, Niku Nadziņu, Matīsu Jāni Rekertu, Mihailu Štolcu, Artūru Kovrigo, Andri Braueru, Rinaldu Jāni Šenvaldu, Emanuelu Šūpulnieku, Alekseju Jekimovu, Rūdolfu Agri Stilvi, Jēkabu Leini ar iegūto 3. vietu, Aiju Moniku Vainiņu, Rūdolfu Pikšenu, Deivi Baranovski, Darju Rudņicku ar saņemto Atzinību.

Paldies skolotājiem Aivaram Eriņam un Virgīnijai Vītolai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei!

Apsveicam!

Apsveicam Rīgas pilsētas vēstures 2. posma 25. olimpiādes uzvarētājus Normundu Palabinski ar iegūto 1. vietu, Kārli Rimaševski, Evelīnu Valteri, Džonatanu Miku Melgalvi, Alisi Annu Stīpnieci, Reini Rozenbahu ar iegūto 2. vietu, Ati Krebsu, Līvu Eglīti, Matīsu Jāni Rekertu, Lindu Noviku , Kārli Bērziņu ar iegūto 3. vietu un Miku Šicu, Niku Nadziņu ar saņemto Atzinību.

Paldies skolotājam Mārim Zvaigznem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei!

Inženierzinātņu olimpiāde 2019

5. atklātās inženierzinātņu olimpiādes pirmais posms noslēdzies! 

 

Uz olimpiādes otro posmu saņemsiet uzaicinājumus savos e-pastos.

Olimpiādes otrais posms notiks 2019. gada 16. februārī RTU Inženierzinātņu vidusskolā, Rīgā, Kronvalda bulvārī 1.

Dalībnieku reģistrācija – no plkst. 10.00 līdz 11.00.

Olimpiādes otrā posma pirmā daļa (matemātika un informātika) – no plkst. 11.00 līdz 12.40; pusdienu pārtraukums – no plkst. 12.40 līdz 13.20.

Olimpiādes otrā posma otrā daļa (fizika un ķīmija) – no plkst. 13.20 līdz 16.00.

 

Prasības olimpiādes otrā posma dalībniekiem:

  • Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, rakstāmpiederumi, lineāls, cirkulis, zinātniskais kalkulators;
  • Teksts tiek rakstīts ar vienas krāsas pildspalvu (zila vai melna), zīmējumi veicami ar zīmuli. Elektroniskajām ierīcēm (mob. tālr., planšetdatoriem, multimediju atskaņotājiem u. tml.) jābūt izslēgtiem vai klusuma režīmā;
  • Darba laikā atļauts izmantot kalkulatoru; citas elektroniskās ierīces izmantot aizliegts;
  • Darba laikā aizliegts kontaktēties ar citiem olimpiādes dalībniekiem, traucēt viņiem;
  • Darba laikā aizliegts pārvietoties bez darba vadītāja atļaujas. Pamest darba telpu drīkst tikai ar darba vadītāja atļauju, atstājot darbu pie darba vadītāja;
  • Ja minētās prasības netiek ievērotas, darba vadītājam ir tiesības anulēt uzdevumu vai visu darbu.

 

Vairāk informācijas.

RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi un pedagogi saņem Draudzīgā Aicinājuma fonda apbalvojumus

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) absolventiem un pedagogiem pasniegti Draudzīgā Aicinājuma fonda apbalvojumi – Goda diplomi un medaļas.

 

 

 

 

 

 

Nominācijā «Absolvents» par izciliem sasniegumiem, 2018. gada starptautiskajā bioloģijas olimpiādē izcīnot bronzas medaļu, apbalvots RTU inženierzinātņu vidusskolas absolvents Ernests Tomass Auziņš. Roberts Pavlovskis apbalvots par spožo sniegumu, 2018. gada ekonomikas olimpiādē izcīnot zelta medaļu. Savukārt absolvents Vladislavs Aščeulovs sveikts par 2017. gada starptautiskajā ķīmijas olimpiādē izcīnīto bronzas medaļu.

Nominācijā «Skolotājs» apbalvoti trīs RTU IZV pedagogi: bioloģijas skolotāja Dace Bērtule, ekonomikas skolotājs Uldis Kamols, kā arī ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova. Viņiem apbalvojums pasniegts par skolēnu sagatavošanu augstiem starptautiskiem mācību sasniegumiem.

Svinīgais apbalvošanas pasākums norisinājās 28. janvārī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā.

RTU SVEIC LABĀKOS ĶĪMIJAS SKOLOTĀJUS

Rīgas Tehniskās universitātēs Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē 25. janvārī tika sveikti Latvijas labākie ķīmijas skolotāji, kuri nenogurstoši strādājuši, sagatavojot skolēnus ķīmijas studijām. Apbalvojumu saņēma arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāja Laura Fjodorova, kura jau iepriekš bijusi šīs balvas laureāte. Savukārt IZV skolēnu darbi saņēma godalgotas vietas skolēnu zinātnisko darbu stenda referātu sesijā, kas šogad pirmo reizi norisinājās skolotāju semināra «Ķīmija kā prioritāte» laikā. 

RTU IZV skolotāja Laura Fjodorova saņēma Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu.

Godalgas RTU IZV skolēnu darbiem 

Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesijā dalīto otro vietu ieņēma RTU IZV 11. klases skolnieks Maksims Podskočijs ar darbu «Kalcija fosfātu kaulu cementi. No α-trikalcija fosfāta sintēzes līdz cementa izveidei» un viņa klases biedrs Kārlis Rimaševskis ar darbu «Lipofīlo arilmetilmeldrumskābju antioksidantu izejvielu sintēze no augu eļļām». Stenda referātu sesijā pavisam tika prezentēti 23 skolēnu darbi, kurus viņi izstrādāja individuāli vai komandās RTU MLĶF zinātnieku vadībā. Piecus no prezentētejiem darbiem izstrādāja RTU IZV skolēni.

Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesija seminārā šogad norisinājās pirmo reizi. Tā sniedza iespēju gan skolotājiem, gan skolēniem ne tikai dziļāk iepazīt fakultātē risināmos zinātniskos tematus, bet arī veicinās sadarbību starp skolām un fakultāti, izstrādājot starpdisciplinārus projektus.

Semināru ķīmijas un dabaszinību skolotājiem RTU MLĶF rīko kopš 1999. gada, un tā mērķis ir izteikt pateicību skolotājiem par ieguldīto darbu vidusskolēnu sagatavošanā studijām, padziļināt skolotāju zināšanas, kā arī veicināt skolotāju un RTU mācībspēku dialogu par dažādām nozares aktualitātēm.

Fotogalerija.

Vairāk informācijas.

Konkurs Bebr[a]s

 

 

 

 

 

 

 

Apsveicam algoritmiskās un loģiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s uzvarētājus!

Apsveicam mūsu skolas skolēnus Valtu Vītumu-Jaunzemu ar iegūto 1. vietu 9.-10.klašu grupā un Jēkabu Leini ar iegūto 2. vietu 11.-12. klašu grupā!

Konkursa II kārta jau tradicionāli notika RTU inženierzinātņu vidusskolā. Konkursu Latvijā organizē IT uzņēmums VISMA. Šogad Latvijā pirmajā kārtā piedalījās vairāk kā 17000 skolēnu no 481 skolas (pasaulē – 2.3 miljoni skolēnu no 63 valstīm), uz otro kārtu tika izvirzīti 94 skolēni dažādās klašu grupās.

Pēc konkursa dalībnieki un līdzjutēji varēja uzzināt par radošās programmēšanas iespējām, noskatīties zinātnisko šovu un cienāties ar svinīgo kūku.

Fotogalerija. 

 

Piedalies 5. atklātajā inženierzinātņu olimpiādē!

Reģistrācijas anketa un tiešsaistes tests ŠEIT.

*iespējams aizpildīt no no 15. janvāra līdz 28. janvārim katru darba dienu no 17.00 līdz 8.00, brīvdienās visu dienu. Vairāk informācijas