RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolvents izcīna zelta medaļu Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas 2017./18. mācību gada absolvents Roberts Pavlovskis no Starptautiskās ekonomikas olimpiādes Maskavā atgriezies ar zelta medaļu. 

Līdz ar viņu zelta medaļas izcīnīja vēl divi Latvijas pārstāvji – Vairis Stramkalis no Olaines 1. vidusskolas un Alisa Turukova no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja. Savukārt Diāna Paula Upmale no Cēsu Valsts ģimnāzija un Kārlis Eiduks no Olaines 1.vidusskolas saņēma bronzas godalgas.

Pirmā starptautiskā ekonomikas olimpiāde notika no 14. līdz 21. septembrim Maskavā, un to organizēja Higher School of Economics. Olimpiāde norisinājās trīs kārtās, kurās jaunieši pierādīja savas finanšu lietpratības prasmes, ekonomikas problēmu risinājumu izpratni un komandas sastāvā risināja noteiktu situācijas modeli, lai piedāvātu pētnieciski pamatotu biznesa piedāvājumu.

R. Pavlovska ekonomikas skolotājs ir Uldis Kamols un Roberts aizvadītajā mācību gadā Rīgas pilsētas ekonomikas olimpiādē izcīnīja 1. vietu, bet valsts ekonomikas olimpiādē ieguva 1. pakāpi. Viņš ir ieguvis pirmo vietu arī Rīgas pilsētas ģeogrāfijas olimpiādē un 2. pakāpi valsts ģeogrāfijas olimpiādē, kā arī atzinību Rīgas pilsētas angļu valodas olimpiādē.

Starptautiskais ūdens pētniecības konkurss “Stockholm Junior Water Prize”

Šīs vasaras izskaņā, no 24. augusta līdz 31.augustam Stokholmā notika ikgadējā Pasaules ūdens nedēļa, kuras laikā norisinās arī starptautiskais ūdens pētniecības konkurss “Stockholm Junior Water Prize”.

Šajā konkursā jau otro gadu pēc kārtas Latviju pārstāvēja RTU IZV skolēni – šogad Alise Anna Stīpniece un Evelīna Valtere. Nedēļas laikā Latvijas komanda aizstāvēja savu projektu “Biochemical methane potential of microscopic and macroscopic algae of the Baltic sea and the effects of pretreatment on biomass efficiency”, sacenšoties ar komandām no vēl 31 pasaules valsts. Dalībnieces atzīst, ka konkurence bijusi sīva un projekti tiešām augsta līmeņa, taču tā ir bijusi vērtīga pieredze piedalīties šāda mēroga konferencē, kā arī iespēja iepazīt pasaules kultūras un inteliģentus jauniešus ar līdzīgām interesēm.

 

Lūk, mūsu alfieši!

Šogad mācību priekšmetu valsts olimpiāžu uzvarētāju un skolēnu zinātniskās konferences laureātu vasaras skolu Alfa vadīja mūsu fizikas skolotāja Virgīnija Vītpla, savukārt divas nodarbības matemātikas un fizikas sekcijās novadīja skolotāja I. Granta un A. Eriņš.Jaunieši novērtējuši nometni kā fantastisku iespēju 3 nedēļas pavadīt kopā ar erudītiem un atraktīviem domubiedriem un cer, ka iegūtie kontakti palīdzēs turpmāk dzīvē.

 

RTU INŽENIERZINĀTŅU VIDUSSKOLĀ ATKLĀJ «LATVENERGO» VIRTUĀLĀS REALITĀTES TELPU

Aizsākot jauno mācību gadu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā (IZV) atklāta «Latvenergo» virtuālās realitātes telpa. Tā ir Latvijā pirmā mācību vajadzībām izveidotā virtuālās realitātes telpa un ir tapusi ar skolas atbalstītāja – «Latvenergo» koncerna – palīdzību.

Virtuālās realitātes telpa sniegs iespēju ar tehnoloģiju palīdzību atrasties dažādās vidēs, kurās realitātē viesoties nav iespējams, kā arī veikt dažādas darbības, kuras īstajā dzīvē būtu pārāk bīstamas, dārgas vai pat neiespējamas. Telpa aprīkota ar pieciem virtuālas realitātes komplektiem, kas ļauj interaktīvi darboties virtuālajā realitātē. Virtuālās telpas iespējas ir plašas un daudzveidīgas – to varēs izmantot, apgūstot ģeogrāfiju, vēsturi, bioloģiju, astronomiju, gan veikt eksperimentus ķīmijā, gan pārbaudīt fizikas likumus un daudz ko citu. Tehnoloģiskais aprīkojums ļauj strādāt 3D vidē, tāpat to ir iespējams izmantot dažādu sistēmu modelēšanai.

«Latvenergo» koncernā RTU IZV ideja ir aktīvi atbalstīta jau kopš tās rašanās, novērtējot eksakto talantu atlasi no skolas sola un ieguldot zināšanas šo jauniešu izaugsmē. Uzņēmums ir viens no uzticamākajiem skolas atbalstītājiem, kas ar to kopā ir no dibināšanas brīža 2015. gadā. Dr. sc. ing. Āris Žīgurs, AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs: «Pirms četriem gadiem RTU spēra ļoti svarīgu soli, nodibinot IZV, savukārt AS «Latvenergo» to ir atbalstījusi kopš pirmās dienas. To, ka RTU IZV sevi pieteikusi ļoti spēcīgi, apliecina arī Latvijas skolu reitings. Ar «Latvenergo» atbalstu skolā šobrīd ir izveidota un pilnībā iekārtota virtuālās realitātes telpa, kas nākamajiem inženieriem dod iespēju kvalitatīvi mācīties,  izmantojot visjaunāko tehnoloģiju iespējas. Tas patiešām ir iedvesmojoši un liecina, ka RTU IZV ir uz kvalitatīva attīstības ceļa.»

Virtuālās realitātes telpas atklāšana notika 3. septembrī, kad svinīgi tika uzsākts 2018./2019. mācību gads. Šis pēc kārtas ir jau ceturtais mācību gads RTU IZV, un mācības skolā ir uzsākuši 24 talantīgi un zinātkāri desmitās klases skolēni no Limbažiem, Smiltenes, Ogres, Ikšķiles, Jelgavas, Daugavpils, Baltezera, Priekuļu, Jaunpils, Rūjienas, Brocēnu, Sējas novadiem un Rīgas. Skolā viņi iestājušies, izturot lielu konkursu – uz vienu mācību vietu pretendēja aptuveni 20 topošo vidusskolēnu.

Fotogalerija

 

RTU Inženierzinātņu vidusskola atzīta par labāko «Neatkarīgās Rīta Avīzes» skolu topā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) atzīta par labāko laikraksta «Neatkarīgā Rīta avīze» veidotajā skolu topā, pārspējot topa ilggadējo līderi – Rīgas Valsts 1. ģimnāziju. 

«Skolu topa tapšanā avīze ņem vērā centralizēto eksāmenu rezultātus 12. klasēm, šogad attiecīgi iegūtos vērtējumus 2017./2018. mācību gada valsts pārbaudījumos. Tika skatītas tikai tās izglītības iestādes, kur tika kārtoti vismaz pieci dažādi eksāmeni un kārtotāju skaits bija vismaz desmit audzēkņu (vienā eksāmenā),» 31. augustā ziņo laikraksts.

RTU IZV skolēni padziļināti apgūst eksaktos priekšmetus, bet šā gada centralizēto eksāmenu rezultāti 12. klasei liecina, ka augsti vērtējumi iegūti ne tikai eksaktajos priekšmetos, bet arī valodās. Audzēkņu zināšanas visos eksāmenos vidēji tiek novērtētas ar 82,35%. Ļoti tuvu šim rezultātam ir arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzija (81,28%).

Visa «Neatkarīgās Rīta Avīzes» 2018. gada 31. augusta publikācija lasāma laikraksta mājaslapā.

 

Prezidents sveic RTU Inženierzinātņu vidusskolu par skolēnu panākumiem

Valsts Prezidents Raimonds Vējonis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) pārstāvjiem svinīgi pasniedza Ata Kronvalda fonda apbalvojumu «Lielā Pūce» mazo skolu kategorijā, kurš tiek piešķirts par skolēnu sasniegumiem pilsētas un valsts olimpiādēs un skolas īpašumā būs jau trešo gadu pēc kārtas. Tāpat prezidents pasniedza apliecinājumu par trešo vietu fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā – tajā iekļautas skolas, kuru skolēniem bijuši labākie sniegumi starptautiskajās mācību olimpiādēs.

Ata Konvalda fonds ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Fonds ik gadu veido reitingus, kuros analizēti Latvijas skolēnu sasniegumi mācību priekšmetu olimpiādēs Latvijas pilsētu, valsts un starptautiskā mērogā, kā arī dalība zinātniskajās konferencēs un konkursos. Par izcilu darbu ar skolēniem fonds piešķir apbalvojumus arī pedagogiem. Apbalvojumu mērķis ir paaugstināt skolēnu mācību un zinātniski pētnieciskā darba prestižu, kā arī palielināt pedagogu un izglītības organizatoru ieinteresētību darbā ar skolēniem, kuriem ir radošas spējas un tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas.

RTU IZV A. Kronvalda fonda reitingā, kurā vērtēti skolēnu sasniegumi Latvijas pilsētu un valsts mācību olimpiādēs, mazo skolu grupā šogad ieguvusi 115,67 balles, uzrādot ievērojami labākus rezultātus nekā tuvākās konkurentes. Otrajā vietā ar 30,24 ballēm ierindojas Rīgas Doma kora skola, bet trešajā ar 28,29 ballēm – Zemgales vidusskola. Arī nacionālajā mērogā IZV novērtējums uzskatāms par ļoti augstu, jo IZV ir otrs augstākais sniegums, vērtējot abas reitingu grupas kopā. Visvairāk ballu – 143,84 – ieguvusi vien Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura «Lielo Pūci» saņēma lielo skolu grupā, kurā skolēnu skaits 10.-12. klasē ir vismaz 100.

RTU IZV šogad pirmo reizi iekļuvusi Zvaigžņu reitingā, kurā vērtēti skolēnu sasniegumi starptautiskās mācību olimpiādēs, iegūstot dalītu trešo vietu. Aizvadītajā vasarā, uzrādot izcilus rezultātus, Latviju divās starptautiskās olimpiādēs pārstāvēja divi RTU IZV skolēni.

Ata Kronvalda fonda apbalvojumu pasniegšanas ceremonija norisinājās 29. augustā Rīgas pilī. Sveicot balvu laureātus, Valsts prezidents izteica pateicību visiem Latvijas pedagogiem, kuri savu ikdienas darbu iegulda skolēnu attīstībā. Viņš novēlēja arī pašiem skolotājiem neaizmirst par savu pilnveidošanos, jo viņiem «vienmēr jābūt soli priekšā skolēniem». R. Vējonis arī uzsvēra, ka A. Kronvalda fonda veidotie reitingi kalpo kā attīstības stimuls skolām un pauda gandarījumu, ka pretēji stereotipam, ka labu izglītību var iegūt tikai Rīgā, apbalvotie pedagogi un skolas pārstāv visus Latvijas reģionus.

A. Kronvalda fonda padomes loceklis Māris Vītiņš atklāja, ka pavisam ir sešas nozīmīgas starptautiskas mācību olimpiādes – matemātikas, fizikas, ķīmijas, bioloģijas, informātikas un ģeogrāfijas. Viņš atskatījās uz Latvijas skolēnu panākumiem starptautiskajā informātikas olimpiādē – tajās Latvijas skolēni piedalās kopš 1992. gada un šo gadu laikā spējuši izcīnīt vairāk nekā 70 medaļas, uzrādot labākus rezultātus nekā Igaunijas un Lietuvas skolēni. Viens no Latvijas skolēniem – Aleksejs Popovs – starptautiskajā informātikas olimpiādē ir piedalījies pat sešas reizes.

Zinību diena 2018

RTU inženierzinātņu vidusskolas zālē

2018. gada 3. septembrī plkst. 10.00

Lūgums uz pasākumu ierasties plkst. 9.30

RTU Inženierzinātņu vidusskola iekļuvusi Zvaigžņu reitingā

 

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) ieguvusi dalīto trešo vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā Zvaigžņu reitingā. Tajā iekļautas vidusskolas, kuru skolēniem ir augstākie sasniegumi starptautiskajās mācību olimpiādēs.

Izvērtējot skolēnu sniegumu, vērā ņemti skolēnu sasniegumi dažāda veida starptautiskajās olimpiādēs gada griezumā – laikā no 2017. gada 1. jūnija līdz 2018. gada 1. jūnijam. Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Rīgas valsts 1. ģimnāzija, otrajā – Jelgavas Spīdolas ģimnāzija.

Pagājušajā vasarā RTU IZV skolnieki Vladislavs Aščeulovs un Artjoms Ubaidulajevs, uzrādot izcilus rezultātus, pārstāvēja Latviju divās starptautiskās mācību olimpiādēs. 2017. gada jūlijā V. Aščeulovs ieguva bronzas medaļu 49. starptautiskā ķīmijas olimpiādē, kas norisinājās Bankokā, Taizemē, savukārt A. Ubaidulajevs ieguva 5. vietu 58. starptautiskā matemātikas olimpiādē, kas norisinājās Riodežaneiro, Brazīlijā. Augstus sasniegumus starptautiskajās olimpiādēs RTU IZV skolēni uzrādīja arī 2018. gada vasarā.

Līdzīgi kā Ata Kronvalda fonda veidotā Lielās pūces reitinga, arī Zvaigžņu reitinga mērķis ir palielināt pedagogu un izglītības darbinieku ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem, kuriem ir tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas, kā arī informēt sabiedrību par skolām, kas spēj sagatavot skolēnus ar augsta līmeņa zināšanām.

RTU IZV jau trīs gadus pēc kārtas atzīta par labāko mazo skolu grupā Lielās pūces reitingā. Šajā reitingā ņemti vērā skolēnu sasniegumi pilsētas un valsts olimpiādēs, kā arī zinātniskajās konferencēs.

RTU Inženierzinātņu vidusskola jau trešo gadu – labākā mazā vidusskola Latvijā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) jau trešo gadu pēc kārtas ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā un vēl gadu savā īpašumā paturēs ceļojošo balvu «Lielā Pūce». Skolas reitingā izvērtētas pēc skolēnu snieguma mācību priekšmetu olimpiādēs, un mazu skolu grupā iekļautas vidusskolas, kurās vidusskolēnu skaits 10.-12. klasē nepārsniedz 100 skolēnu.

RTU IZV reitingā mazo skolu grupā šogad ieguvusi 115,67 balles, uzrādot ievērojami labākus rezultātus nekā tuvākās konkurentes minētajā. Otrajā vietā ar 30,24 ballēm ierindojas Rīgas Doma kora skola, bet trešajā ar 28,29 ballēm – Zemgales vidusskola.

Arī nacionālajā mērogā IZV novērtējums uzskatāms par ļoti augstu, jo IZV ir otrs augstākais sniegums, vērtējot abas reitingu grupas kopā. Visvairāk ballu – 143,84 – ieguvusi vien Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura «Lielo pūci» saņems lielo skolu grupā, kurā skolēnu skaits 10.-12. klasē ir vismaz 100.

RTU IZV 10., 11. un 12. klases skolēni 2017./2018. mācību gadā piedalījās 12 mācību priekšmetu olimpiādēs. Visvairāk godalgoto vietu ieguvēju – 34 – bija Rīgas pilsētas matemātikas olimpiādē, savukārt Rīgas pilsētas fizikas un ķīmijas olimpiādēs godalgotas vietas ieguva 32 skolēni. Matemātikas valsts 68. olimpiādē godalgotas vietas ieguva septiņi skolēni, Fizikas valsts 48. olimpiādē – seši, bet Ķīmijas valsts 59. olimpiādē – astoņi. Neskatoties uz to, ka skolā īpaša uzmanība tiek pievērsta tieši eksakto priekšmetu apguvei, augstus rezultātus skolēni ir uzrādījuši ne tikai to, bet arī sociālo un humanitāro zinātņu mācību priekšmetu olimpiādēs.

Divi skolēni šovasar piedalīsies arī starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. RTU IZV 11. klases skolnieks Artjoms Ubaidulajevs pārstāv Latviju 59. starptautiskā matemātikas olimpiādē, kas no 3. jūlija līdz 14. jūlijam norisinās Kluža-Napokā, Rumānijā. Savukārt 12. klases skolnieks Ernests Tomass Auziņš dosies uz Teherānu, kur no 15. līdz 22. jūlijam notiks 29. starptautiskā bioloģijas olimpiāde.

RTU IZV dibināta 2015. gadā, lai atbalstītu talantīgus Latvijas jauniešus, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm. Katrā vidusskolas klasē mācās 24 skolēni. 30. jūnijā notika pirmais RTU IZV izlaidums.

Ceļojošās balvas «Lielā Pūce» mērķis ir paaugstināt skolēnu mācību un zinātniski pētnieciskā darba prestižu un palielināt pedagogu un izglītības organizatoru ieinteresētību darbā ar skolēniem, kuriem ir radošas spējas un tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas. Balva pirmo reizi tika pasniegta 1988./1989. mācību gadā.

Ata Kronvalda fonda skolu reitings

 

12. klasei izskanējis pēdējais zvans skolā

18. maijā skolas zvans uz pēdējo stundu aicināja 12. klases skolēnus. Pēc stundas svētku zālē veiksmi eksāmenos vēlēja direktore, RTU rektors, skolotāji un 11. klase. Skanēja muzikāli priekšnesumi. 11. klase ar novēlējumu nenēsāt līdzi ceļā uzlasītus akmeņus, dāvināja divpadsmitklasniekiem pa akmenim, uz kura uzrakstīt slikto, ko, aizverot skolas durvis, gribas aizmest prom vai mirkļus, kurus gribas atcerēties un saglabāt kā noslēpumus.
12. klasei izskanējis pēdējais zvans skolā