Apbalvoti 4. atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāji!

1.-3. vietas ieguvēj ir septiņi skolēni no Rīgas, Siguldas un Līvāniem Pirmo vietu ieguva Rolands Lopatko un Džonatans Miks Melgalvis, otro vietu ieguva Līva Oliņa un Ilmārs Štolcers, bet trešo vietu –Jana Voiciša , Ingus Smotrovs un Edvards Gaters.

Godalgoto vietu ieguvēji un 10 skolēni no Daugavpils, Gaiķiem, Jelgavas un Rīgas, kuriem tika pasniegti Atzinības raksti par veiksmīgu dalību olimpiādē, balvā ieguva tiesības no skolas budžeta līdzekļiem finansētām mācībām RTU IZV.

RTU IZV Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē 9. klases skolēni apliecināja savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā. Tā norisinājās divās kārtās, pirmajā piedalījās 356 skolēni, no kuriem sekmīgākie 115 tika uzaicināti dalībai otrajā kārtā. Olimpiādē piedalījās skolēni no Rīgas, Siguldas, Līvāniem, Rēzeknes, Daugavpils, Jelgavas, Zvejniekciema, Jaunpils, Smiltenes, Strenčiem, Mālpils, Ozolniekiem, Jūrmalas, Jēkabpils, Olaines, Gulbenes, Nīcas, Tukuma un Dobeles.

Olimpiādes rezultāti šeit

 

AIZO rezultāti skolas mājas lapai (1)

Žetonvakars

Aizvadīts skolas pirmais 12. klases žetonvakars, kurā mazliet nenopietni tika atsaukts atmiņā skolas gados pārdzīvotais un piedzīvotais un saņemti žetoni-gredzeni ar skolas logo.

Apsveicam LĶSA 2018. gada atklātās ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!

Vladislavu Aščeulovu un Agri Bužu no 12. klases ar iegūto I vietu, Artemu Ubaidullaevu no 11. klases ar iegūto I vietu, Alenu Šņepstu no 11. klases ar iegūto II vietu un Filipu Ēci, Saniju Opsi, Rūdolfu Pikšenu (10. klase), Mariju Ivanovu(11. klase), Ernestu Tomasu auziņu (12. klase) ar saņemto Atzinību.

Paldies skolotājai Laurai Fjodorovai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei.

Apsveicam ar panākumiem!

Noslēgusies Latvijas informātikas olimpiāde, kas šogad norisinājās Valmierā. Apsveicam Kārli Šusteru no 10. klases ar iegūto II vietu un Agni Salmiņu no 11. klases ar iegūto Atzinību!

Priecājamies par Jēkaba, Filipa un Rūdolfa Agra panākumiem!Paldies skolotājam Andrejam Liepiņam par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei.

Apsveicam Rīgas pilsētas 2.posma mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājus!

Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanai olimpiādēm!

Olimpiāžu rezultāti šeit

Ķīmijas olimpiādes rezultāti šeit

Apsveicam skolotāju Lauru Fjodorovu ar lielisko sniegumu cīņā par Ekselences balvu!

Trešdien, 21.februārī, Latvijas Universitātes Mazajā aulā pasniegtas Ekselences balvas matemātikas, ekonomikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotājiem. Kopumā konkursā šogad piedalījās 121 pedagogs, bet finālam tika izvirzīti 25 labākie – pa pieciem katrā mācību priekšmetā. Piecu labāko ķīmijas skolotāju vidū bija arī mūsu skolas ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova.

Intriga par to, kuri skolotāji saņems Ekselences balvu, saglabājās līdz pašam vakaram, jo visas dienas garumā  balvai izvirzītie skolotāji vadīja stundas skolēniem, veidoja stundu plānus un veica metodiskos uzdevumus. Skolotāja prasmi novadīt stundu aizraujoši, iesaistot mūsdienu tehnoloģijas un liekot skolēniem domāt, vērtēja īpaša žūrija – katrā zinātņu nozarē pieci žūrijas locekļi.

Ceremonijas atklāšanā Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks skolotāju Ekselences balvas sacensību garu salīdzināja ar sportistu cīņu par medaļām Pjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs un uzsvēra, ka skolotāji ar savu darbu un sniegumu Ekselences balvā palīdzēs izveidot jauno Latvijas zinātnieku, uzņēmēju un darbinieku paaudzi, kas ar savu inovatīvo pieeju un kompetenci varēs panākt, lai Latvijas vārds skan ar godu un cieņu.

Izstāde “SKOLA 2018”

Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) izstādē «Skola» pārstāvēs studenti un mācībspēki no visām deviņām fakultātēm, RTU Rīgas Biznesa skolas, kā arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas pārstāvji. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par studiju iespējām, stipendijām, apmaiņas programmām, dienesta viesnīcām, ārpusstudiju dzīvi un daudziem citiem jautājumiem.

Izglītībai veltītā izstāde «Skola 2018» norisināsies no 23. līdz 25. februātrim izstāžu centrā Ķīspalā, Ķīpsalas ielā 8. Izstāde būs atvērta 23. un 24. februārī no plkst. 10 līdz 18 un 25. februārī no plkst. 10.00 līdz 17.00.

4. atklātās inženierzinātņu olimpiādes I kārta ir sākusies!

Online tests – būs pieejams tikai līdz 11.februārim. Testu var pildīt darbdienās no 17.00 – 8.00 un brīvdienās 24 stundas diennaktī.

Piekļuve testam, izmantojot e-klases pasi vai mykoob.

Pirms testa pildīšanas obligāti nepieciešams piereģistrēties.

Parole testa uzsākšanai: izv

Sākt pildīt testu – šeit!

Uzaicinājums piedalīties olimpiādes 2.kārtā tiks nosūtīts katram dalībniekam individuāli uz viņa norādīto e-pasta adresi 13.02.

Bebr(a)s 2018

Sveicam RTU inženierzinātņu vidusskolas 10. klases skolniekus, Bebr(a)s 2018 uzvarētājus Filipu Ēci ar iegūto I vietu un un Rūdolfu Pikšenu ar iegūto II vietu!

Ik novembri vairāk nekā 1.3 miljoni skolēnu no 49 pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā – Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus. Turklāt nevis vienkārši uzdevumus, bet uz:Devumus nākotnei.

Kopš 2016. gada konkursu organizē IT uzņēmumu grupa VISMA. Konkursa noslēguma ( otrā) kārta jau otro gadu notiek inženierzinātņu vidusskolā.

Japānas valdības vadītāja kundze viesojas RTU

Japānas Ministru prezidenta Šindzo Abes vizītes laikā Latvijā sestdien, 13. janvārī, viņa kundze Akje Abe apmeklēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņu Ķīpsalā un iepazinās ar RTU Dizaina fabrikas piedāvātajām iespējām, kā arī vēroja RTU radīto robotu konstruktoru Sumo Boy demonstrējumus.

RTU Dizaina fabrikā Japānas premjera kundzi sagaidīja RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna un rektora vietnieks Igors Tipāns. Viņi pastāstīja par RTU un Dizaina fabriku – prototipēšanas centru, kur zinātne satiekas ar uzņēmējdarbību un top jaunu produktu prototipi.

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesors Agris Ņikitenko premjera kundzei demonstrēja RTU zinātnieku radīto mācību līdzekli bērniem — robotu konstruktoru Sumo Boy, ko darbībā demonstrēja RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni — Robotikas kluba dalībnieki.