Zinību dienas pasākums

RTU inženierzinātņu vidusskolas zālē

2017.gada 1.septembrī plkst.10.00

Lūgums uz pasākumu ierasties plkst.9.30

Pulcēšanās plkst.9.30:

10.klasei 310.kab.

11.klasei 304.kab.

12.klasei 303.kab.

Klases stunda plkst.11.00:

10.klasei 310.kab.

11.klasei 304.kab.

12.klasei 303.kab.

Lai šis mācību gads pildīts ar pozitīvismu, izturību, degsmi iegūt jaunas zināšanas!

CERN ZINĀTNES NEDĒĻA LATVIJĀ

Tuvinot Latviju Eiropas Kodolpētniecības centram (CERN), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar CERN un Izglītības un zinātnes ministriju no 22. līdz 26. maijam rīko vērienīgu pasākumu – CERN nedēļu Latvijā. Šajā nedēļā Rīgā ieradīsies CERN amatpersonas un zinātnieki, kuri tiksies ar RTU vadību, izglītības un zinātnes ministru, ārlietu ministru, kā arī Saeimas deputātiem, apspriežot potenciālo Latvijas dalību CERN.

Šajā nedēļā pasākumi būs veltīti ne tikai zinātniekiem un studentiem, bet plašam interesentu lokam — skolēniem, pedagogiem, zinātnes entuziastiem un būtībā ikvienam Latvijas iedzīvotājam, jo CERN zinātnieki lasīs populārzinātniskas lekcijas par CERN darbību un pētījumiem un visas nedēļas garumā būs unikāla iespēja interaktīvā izstādē apskatīt Lielā hadronu paātrinātāja tuneli, kurā tika atklāts Higsa bozons, un izzināt šī tuneļa darbības pamatprincipus. Savukārt Latvijas uzņēmēji apaļā galda diskusijā kopā ar CERN amatpersonām apspriedīs potenciālo industrijas un CERN sadarbību.

CERN nedēļa Latvijā ir RTU mērķtiecīga piecu gadu darba rezultāts, jo, uzsākot sadarbību ar CERN, RTU ir strādājusi, lai ne tikai stiprinātu RTU un CERN zinātniskās saites, bet veicinātu arī Latvijas kļūšanu par CERN dalībvalsti.

 

RTU IZV skolēni apmeklēja gan atklāšanas pasākumu, gan izstādi, kā arī sagaidīja CERN pārstāvjus Inženierzinātņu vidusskolas telpās.

 

III Latvijas skolu jaukto koru salidojums

Sestdien, 20.maijā, Valmierā norisinājās III Latvijas skolu jaukto koru salidojums, pulcējot ap 2500 jauniešu no vairāk nekā 60 kolektīviem. Visas dienas garumā pilsētā dažādās vietās valdīja muzikāla noskaņa. Savukārt plkst.18.00 Valmieras estrādē bija lielkoncerts “Kalniem pāri”.

Rīga, Madona, Liepāja, Tukums, Rēzekne, Daugavpils, Valka, Smiltene, Bauska, Valdemārpils – daļa pilsētu, no kurām ceļu uz Valmieru mēroja koristi. Kā salidojumos ierasts, papildus koncertam norisinājās jautras un interesantas sadraudzības aktivitātes, kā arī dalībnieki Valmieru iepazina no mazliet citādāka skatupunkta.

Koristi bija sagatavojuši pārsteigumu valmieriešiem un pilsētas viesiem – no plkst.16.00 līdz 17.00 Valmierā dažādās vietās, kurās parasti koncerti nenotiek, skanēja muzikāli priekšnesumi.

Savukārt plkst.18.00 visi interesenti tika gaidīti koncertā Valmieras estrādē. Repertuārā latviešu tautasdziesmas, koru mūzikas klasika, jaunāko laiku latviešu mūzika, kā arī ieskats XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku programmā, kas skanēs Mežaparkā 2018.gada vasarā.

Koncertā kopā ar jauniešiem uzstājās grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs, grupa “Carnival Youth”, bet vakaru vadīja mūziķis Justs Sirmais.

 

ZZ čempionāta pusfināls

11.klase guvusi uzvaru ZZ čemionāta pusfinālā, kas norisinājās 11.maijā Liepājā un izcīnījusi tiesības startēt finālā Jūrmalā 27. maijā!

Vieslekcija RTU Inženierzinātņu vidusskolā

RTU IZV skolēniem bija iespēja uzzināt par šķidrajiem kristāliem, par to molekulāro struktūru, īpašību maiņu pie agregātstāvokļa maiņas. Mūsdienās ir ļoti populāri izmantot šķidros kristālus elektroniskajās un IT ierīcēs (televizoros, kalkulatoros, mobilajos tālruņos, pat skatlogu reklāmās).
Skolā viesojās Polimēru materiālu tehnoloģijas katedras doktors Sergejs Gaidukovs.

Atvērto durvju diena RTU Inženierzinātņu vidusskolā!

Atvērto durvju diena RTU Inženierzinātņu vidusskolā 08.04.2017. pulcēja vairāk kā 150 interesentu no dažādām Latvijas pilsētām un skolām. Prezentācijas laikā bija iespējams uzzināt par iestāšanos skolā, uzņemšanu, skolas realizēto izglītības programmu un virzības prioritātēm. Tāpat interesentiem bija iespēja praktiski darboties mūsu skolas skolotāju un skolēnu vadītajās radošajās darbnīcās fizikā, ķīmijā, informātikā un matemātikā, iepazīt skolas vidi un aprunāties ar vadību.

Skolēni ēno profesionāļus!

Ēnu dienā, kas karjeras izglītības programmas ietvaros šogad notika 15. februārī , mūsu skolas skolēni devās uz skolas draugu un atbalstītāju uzņēmumiem Olainfarm, Latvenergo, Lattelecom, Exigen Services Latvia , Microsoft, UPB, Organiskās sintēzes institūtu, VAS Elektroniskie sakari, MiTek Baltic, MTG raidīšanas centru u. c. ,kuros apmeklēja darba vietas, vēroja dažādu profesiju pārstāvju darba ikdienu, iepazinās ar šo profesiju un nozaru prasībām, lai paši reiz kļūtu par labiem profesionāļiem.

IMG_5284

Ziemassvētku koncerts 2016

RTU inženierzinātņu vidusskolā izskanējis sirsnības un pozitīvu emociju pilns skolēnu veidots Ziemassvētku koncerts. Koncerta viesu vidū bija RTU rektors, mācībspēki, skolotāji, skolēni un viņu vecāki. Paldies visiem koncerta veidotājiem un dalībniekiem par brīnišķīgajiem priekšnesumiem un jauko vakaru!

 

img_8674

Geeks on Wheels

6. decembrī projekta “Geeks on Wheels” ietvaros Microsoft MSP studentI novadīja 10. un 11. klases skolēniem lekciju par tēmu “Internet of things (IoT) laboratorija – izstāstīja un parādīja skolēniem IoT iespējas un nozīmi. Skolēni arī paši darbojās ar dažādiem “dzelžiem” un programmēja WiFi sensoru, kas sūta datus uz datoru vai mākoni.
Paldies ” Geeks on Wheels” projekta organizatoriem par interesantajām informātikas stundām!

dsc_0881