RTU INŽENIERZINĀTŅU VIDUSSKOLAS SKOLĒNI PIEDALĪJĀS PASAULES LIELĀKAJĀ MĀCĪBU STUNDĀ

 

17. oktobrī RTU Inženierzinātņu vidusskolas 10. klases skolēni kopā ar bioloģijas un ģeogrāfijas skolotājām Daci Bērtuli un Agru Lipsbergu piedalījās starppriekšmetu projektā, kas veidots sadarbībā ar Latvijas valsts mežiem.

Tā mērķis sasaucas arī ar ANO šogad izvirzīto mērķi pasaules lielākajai stundai – līdzdalība: Izpētīt  un noskaidrot, kā cilvēka saimnieciskā darbība ietekmē meža ražību un sugu daudzveidību ilgtermiņā, izpētot divas vienāda vecuma mežaudzes, kas aug vienādos apstākļos. Apzināties, kas ir līdzdalība un kā arī skolēni var līdzdarboties meža izpētē un saglabāšanā Pētījums tika veikts mežaudzēs Vecumnieku novadā, kur LVM darbinieki jau ir sagatavojuši izpētes laukumus.

Nodarbības rezultātā tika:

  • Noteikti iespējamie koksnes  krājas, sugu daudzveidības atšķirību cēloņi;
  • Secināts, kāpēc cilvēkam ir jāaizsargā sugu daudzveidība;
  • Formulētas darbības, kas tiks veiktas nākošajā reizē, ejot uz mežu.
  • Saprasts, cik svarīgi ir ilgtspējīgi apsaimniekot mežus.

Pasākuma beigās izvērtās diskusija gan par to, cik vērtīgi ir veikt pētījumus tieši dabā, gan tika novērtēta Latvijas valsts mežu darbinieku līdzdalība izglītības projektu veidošanā. Ar vārdu “līdzdalība” skolēni skaidroja gan savu un ikviena cilvēka iesaistīšanos mežu, kā vērtīgas ekosistēmas saglabāšanā un izpētē, bet arī savstarpēju sadarbības modeli darba grupās un klases kolektīvā. Tas nozīmē savstarpēju sapratni, palīdzību, sadarbību.

 

Vairāk fotoattēlu.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *