Izsaka pateicību RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēniem un pedagogiem par sniegumu starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs

Par panākumiem, kas gūti piedaloties un sasniedzot augstus rezultātus starptautiskās mācību olimpiādēs, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks svinīgā ceremonijā sveica Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV), kā arī citu Latvijas skolu skolēnus un pedagogus. Pateicība par Latvijas skolēnu sagatavošanu tika izteikta arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes pētniecei. 

Raimonds Vējonis, uzrunājot olimpiāžu dalībniekus un pedagogus, uzsvēra, ka Latvijā ir gudri un talantīgi jaunieši, kuri ar zināšanām ir spējīgi konkurēt ar citu valstu jauniešiem un uzrādīt izcilus panākumus.

Kārlis Šadurskis norādīja, ka tik daudz olimpiāžu laureātu kā šogad nekad iepriekš nav bijis. Īpašu paldies viņš teica pedagogiem, jo «viena lieta ir pamanīt talantu, bet otra – strādāt ar viņu – pārliecināt vairāk mācīties, iedziļināties un gatavoties.»

Savukārt Guntars Catlaks norādīja, ka starptautiskās olimpiādes pārbauda nevis to, ko tieši skolēni ir iemācījušies, bet gan viņus kā personības, kā cilvēkus, kuri var, grib un spēj domāt, darīt, un, iespējams, atrast tādus risinājumus, kādus neviens līdz šīm nav atradis.

RTU IZV absolvents Roberts Pavlovskis tika sveikts par 1. Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē iegūto zelta medaļu. Pateicību par viņa sagatavošanu saņēma skolotājs Uldis Kamols. Ekonomikas olimpiāde notika no 14. līdz 21. septembrim Maskavā.

Tomass Ernests Auziņš, kurš šogad absolvēja RTU IZV, saņēma pateicību par 29. Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē iegūto bronzas godalgu. Par viņa sagatavošanu pateicība izteikta bioloģijas skolotājai Dacei Bērtulei. Bioloģijas olimpiāde no 15. līdz 22. jūlijam norisinājās Teherānā, Irānā.

RTU IZV skolnieks Artjoms Ubaidullajevs saņēma pateicību par 59. Starptautiskajā matemātikas olimpiādē iegūto atzinību. Olimpiāde no 3. līdz 14. jūlijam norisinājās Rumānijas pilsētā Kluža-Napokā. Pateicība par Artjoma sagatavošanu tika izteikta matemātikas skolotājai Ingunai Grantai.

RTU IZV skolniece Jana Boļmante tika sveikta par piedalīšanos Starptautiskajā vācu valodas olimpiādē, kas no 15. līdz 28. jūlijam notika Freiburgā. Janas pedagoģe – Ilze Siliņa.

Pateicība par ieguldījumu Latvijas skolēnu sagatavošanā Starptautiskajai GENUS olimpiādei tika izteikta Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Organiskās sintēzes ķīmijas pētniecei Kristai Sutai.

Izglītības un zinātnes ministrijas pateicības rakstu pasniegšana starptautisko mācību olimpiāžu uzvarētājiem un viņu pedagogiem notika 18. oktobrī Rīgas pilī. Svinīgajā pasākumā piedalījās un olimpiešus sveica nozaru asociāciju, uzņēmumu un dažādu organizāciju pārstāvji, kuri atbalstīja skolēnu dalību olimpiādēs, kā arī bija sarūpējuši balvas. Pavisam aizvadītajā vasarā starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, ģeogrāfijā, vācu valodā, ekonomikā, filozofijā un GENIUS olimpiādē piedalījās 41 skolēns no Latvijas. Latvijas skolēni mājās atveda piecas zelta, septiņas sudraba, 15 bronzas medaļas un piecus atzinības rakstus.

Vairāk fotoattēlu.

0 atbildes

Atstāj komentāru

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atstāj komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *