9. Atvērtā Inženierzinātņu olimpiāde

Ikviens 9.klases skolēns, kurš vēlas padziļināti apgūt matemātiku, fiziku ķīmiju un programmēšanu un vēlas iestāties RTU Inženierzinātņu vidusskolā tiek aicināts piedalīties Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē. Olimpiādes pirmā kārta notiks 21.janvārī tiešsaistē.

Iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama! Tiešsaistes tests būs pieejams šeit: https://eduspace.lv/course/view.php?id=1030

Sīkāka informācija par olimpiādes norisi un tiešsaistes testa norises vietne pieejama šeit.

Mācības RTU IZV ir lielisks veids kā sagatavoties studijām inženierzinātņu jomās.

Elektronisko Ziemassvētku dekoru konkurss

Aicinām 8. – 10. klašu skolēnu komandas 2-3 cilvēku sastāvā piedalīties mūsu konkursā un radīt savas oriģinālās Elektronisko Ziemassvētku dekoru idejas!

Konkursa norises laiks no 01.12.2022. līdz 19.12.2022.

Vairāk par konkursa noteikumiem atradīsi nolikumā.

Ziemassvētku dekoru konkurss

RTU Inženierzinātņu vidussolā norisinājās ikgadējais skolēnu elektronisko Ziemassvētku dekoru konkurss, kurā skolēni no dažādām Latvijas skolām izpauda savu radošo garu, veidojot mirgojošus un spīdošus dekorus un attīstot savas 3D drukas, stikla griešanas un lodēšanas prasmes. Kā radošākās komandas tika atzītas komanda “Sniega eži” no Lielvārdes E. Kauliņa vidusskolas, “Bezbremzes” no Rīgas Komercskolas un “Property of RTU” un “Old guys” no RTU IZV.

Par konkursi lasi arī šeit.

Ventspils IT Challange

No 7.decembra līdz 9.decembrim 6 RTU IZV skolēni 2 komandu sastāvā piedalījās konkursa “Ventspils IT Challange” finālā, kas notika Ventspils zinātnes centrā “Vizium”. Konkursa organizatori bija nodrošinājuši gan izaicinošus konkursa uzdevumus, kurus skolēni veica konkursa otrajā dienā, gan arī dažādas aizraujošas ārpuskonkursa aktivitātes, piemēram, iespēju apskatīt pilsētu no “Vizium” jumta. Sīvā konkurencē IZV skolēnu komanda “Property of RTU” (Mareks Brucis, Tomass Gailis un Reinis Survila) izcīnīja godpilno 2.vietu! Apsveicam un lepojamies skolēnu sniegumu konkursā!

Piesakies VIP jaunajai sezonai

Līdz 1. septembrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) studenti aicināti pieteikties RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas koordinētajā aktivitātē VIP (Vertikāli integrēts projekts), kura mērķis ir dot iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību.

Studentu komandas ir starpdisciplināras un vertikāli integrētas, proti, studējošie pārstāv dažādus studiju līmeņus, sākot no RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēniem, bakalaura, maģistra studentiem līdz pat doktorantiem. Komandas vāc un apstrādā datus, attīsta prototipus, un komandu darbu uzrauga RTU vadošie pētnieki. Studentu un pētnieku sadarbībā top prototipi un idejas risinājumiem bioenerģijas, notekūdeņu attīrīšanas, zemas enerģijas patēriņa ēku, kosmosa, sensora tehnoloģiju, digitālo dvīņu un robotikas jomās. Darbs sensoro tehnoloģiju jomā notiek sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), tāpēc šajā komandā aicināti pieteikties arī RSU studenti. Pārējās jomās dalība iespējama tikai RTU un LJA studentiem.

Pieteikuma anketa.

Vairāk uzzini šeit.

”Zelta Zivtiņas” čempionāts

Pēc rūpīgas atlases un komandas darba RTU IZV 11.klases skolēni bija izcīnījuši tiesības piedalīties 25.maijā “Zelta Zivtiņas” čempionātā, kas šogad tika organizēts Siguldas Svētku laukumā. Neskatoties uz pārpratumiem jau ceļa sākumā (starppilsētu autobuss, ar kuru bija plānots doties, tā arī nepienāca stacijā..), vienpadsmitie veiksmīgi tika līdz norises vietai. Čempionāta organizētāji bija parūpējušies par lieliskiem, kuroiziem un saliedējošiem 4 uzdevumiem –  “SEB bankas” zonā “Droši tiešsaistē. Droši ikdienā”,  “Sadales Tīkla” zonā “Ar elektrību neriskē!”,  “Varoņdarbi rodas kopā!” un noslēdzošajā “Tele2” zonā “Komandas drosmes lēciens”. Ar kopējo klases saukli “Nebāz pirkstus rozetē!” vienpadsmitie godam izpildīja visus uzdevumus, teju visiem arī nolecot “drosmes lēcienu”. Skatītāji no malas var novērtēt mūsu Tik-Tok video par drošību internetā: https://vm.tiktok.com/ZMLERvDFJ/?k=1 .

Visas viepadsmitās klases vārdā gribam sacīt lielu paldies organizētājiem par fantastisko pasākumu un līdz nākamajam gadam! 🙂

RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu idejas triumfē starptautiskā projektā «ChangeMakers» Somijā

2022. gada 2. maijā Starptautiskā ideju konkursā «Dragon’s Den» uzvar un žūrijas balvu iegūst Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas un Varmdo ģimnāzijas Zviedrijā skolēnu komanda «North Filters», izstrādājot pārvietojamu modulāru filtru sistēmu, kas aizsargā jūru no tajā ieplūstošā lietus ūdens atkritumiem.

Ar ideju konkursu noslēdzas Interreg projekts «ChangeMakers», kurā vidusskolēni, veidojot starptautiskas komandas, gūst zināšanas inovāciju menedžmentā, uzņēmējdarbības un tirgus izpētē, aprites ekonomikā, starpkultūru komunikācijā, kā arī meklē risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām un veido jaunuzņēmumus, kas šos risinājumus attīsta. Konkursā tiek prezentētas mācību gada laikā izstrādātās ilgtspējīgu jaunuzņēmumu idejas.

Konkursā veiksmīgi startēja vairākas RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu pārstāvētas komandas. Tās saņēma balvas piecās no astoņām konkursa nominācijām, tajā skaitā «Labākais tehniskais risinājums» («RainErgy» lietusūdens savācējs), «Labākā prezentācija» («Food Fibers Fabric» somas no organiskajiem atkritumiem), «Ilgtspējīgākais risinājums» («Strawfoam» inovatīvs materiāls no salmiem) un skatītāju simpātiju balva («Score» aplikācija atkritumu šķirošanas veicināšanai).

«ChangeMakers» noslēguma pasākums notika Raumā, Somijā, klātesot projekta dalībniekiem no visām iesaistītajām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas un Ālandu salām. Trīs dienas vidusskolēni piedalījās tīklošanās aktivitātēs, klausījās iedvesmas stāstos, veica uzdevumus un prezentēja savas idejas. Covid-19 pandēmijas dēļ līdz šim visi plānotie pasākumi norisinājās attālināti vai hibrīdversijā.

Interreg projektu īsteno RTU Zinātnes un Inovāciju centrs kopā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Satakuntas lietišķo zinātņu universitāti un Turku universitāti no Somijas, Stokholmas universitāti un Ālandu tehnikumu, lai veicinātu uzņēmējdarbībai nepieciešamās prasmes skolēnos.

Attēlu galerija ŠEIT.

8.Atklātās inženierzinātņu olimpiādes 1.kārta jau šo sestdien 22.janvārī plkst. 10:00

Olimpiādes norises vietnei vari piekļūt, ielogojoties ar e-klases vai Mykoob pasi šeit: https://eduspace.lv/course/view.php?id=1030
Olimpiādes dienā no plkst. 9:00-11:30 būs aktīva ZOOM saite, ja būs radušies kādi jautājumi sakarā ar olimpiādes norisi. Saite būs pieejama iepriekš minētajā norises vietnē.
Savus jautājumus vari uzdot arī rakstot uz e-pastu laura.fjodorova@rtu.lv.
Sīkā par olimpiādi ŠEIT.

“Ķīmiķu dārza” 2021 ir noslēdzies!

“Ķīmiķu dārza” 2021 fināls ir veiksmīgi noslēdzies! Tajā kopā piedalījās 16 komandas no Rīgas, Siguldas, Jelgavas, Daugavpils, Valmieras un Rēzeknes skolām, kas risināja uzdevumus par dažādām ķīmijas jomām (tostarp, par spīti olimpiādes attālinātajai norisei, arī eksperimenta analīzi). Skolēni pierādīja savas ķīmijas zināšanas un komandas darba prasmes, un balvas, par kurām šogad sakām lielu paldies mūsu atbalstītājiem – Latvijas Organiskās sintēzes institūtam, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtam, AS Grindeks, AS Olainfarm, Ķīmijas sabiedrībai “Enola” un SIA “Kinetics Nail Systems” –, pamazām dodas ceļā pie dalībniekiem.

Paldies visiem, kas šogad piedalījās “Ķīmiķu dārzā”! Gaidīsim Jūs arī nākamgad, cerams, jau klātienes formātā.

Otrās kārtas rezultāti pieejami ŠEIT.

Laimīgu Jauno gadu vēlot,
“Ķīmiķu dārza” komanda

8. Atklātā inženierzinātņu olimpiādē 9. klašu skolēniem!

Ieplāno laiku un piedalies 8. Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē 9. klašu skolēniem!
Pirmā kārta jau 2022.gada 22.janvārī plkst. 10:00 tiešsaistē.
Iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

Vairāk informācijas par olimpiādi ŠEIT.

Bebr[a]s izaicinājums

Ik novembri teju 3 miljoni skolēnu no 56 valstīm piedalās īpašā izaicinājumā – Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus.

Konkurss tiek organizēts divās kārtās, piedaloties skolēniem četrās vecuma grupās (5.-6.klase, 7.-8.klase, 9.-10.klase, 11.-12.klase). Pēc pirmās kārtas rezultātu apkopošanas, konkursa otrajā kārtā tiek aicināti piedalīties 20 spēcīgākie skolēni no katras vecuma grupas.

Ar prieku paziņojam, ka pēc konkursa pirmās kārtas rezultātu izvērtējuma, 11 RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni ir iekļuvuši otrajā kārtā, kas norisināsies 2022.gada janvārī:

10.klases skolēni – Gvido Šnuka, Sandijs Rakstiņš un Ernests Lazdāns, 11.klases skolēni – Tomass Kristians Šterns, Bogdans Grebņevs, Adrians Slics, Petr Gabuniia un Tālis Ozols kā arī 12.klases skolēni – Agata Kuzņecova, Robijs Lūkass Mālnieks un Klara Kuzņecova.

Apsveicam skolēnus ar augstajiem rezultātiem un vēlam veiksmi konkursa 2.kārtā!

Sīkāka informācija par konkursu https://www.visma.lv/bebrs/

RTU IZV dalība Latvijas skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu konferencē

Dalībai Latvijas Skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konferences valsts posmā šogad kvalificējās 15 RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu darbi un 8 darbi ieguva godalgas. Apsveicam labāko darbu autorus –  Kaldi Kariņu BērziņuAgatu Kuzņecovu un Klaru Kuzņecovu ar iegūto I pakāpes diplomu dabaszinātnēs, Otomāru Gulbi ar iegūto I pakāpes diplomu inženierzinātnēs un tehnoloģijās, Artūru Uldi GaisiņuAiju Egiju Arnicāni un Mārtiņu Prokuratovu ar iegūto II pakāpes diplomu inženierzinātnēs un tehnoloģijās, Maksimu Piļščikovu ar iegūto II pakāpes diplomu dabaszinātnēs, Aneti Paulu Tomiņu un Patrīciju Rocēnu ar iegūto III pakāpes diplomu dabaszinātnēs un Aleksandru Novoženovu ar III pakāpes diplomu sociālajās zinātnēs. Starptautisko laureātu atlases komisija par vienu no sešiem atbilstošākajiem darbiem dalībai starptautiskos jauno zinātnieku pasākumos nosaukusi RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēna Otomāra Gulbja darbu “Melnā anodiskā titāna dioksīda fotoelektroķīmiskās īpašības”. Konferences žūrija piešķīra specbalvu RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolniecēm Agatai Kuzņecovai un Klarai Kuzņecovai par darbu “Aritmētisko darbību ar funkciju vērtībām ģeometriskā modelēšana”. Apsveicam jaunos pētniekus ar panākumiem! Izsakām pateicību  darbu vadītājiem Andrejam LiepiņamEmīlam VeidemLaurai FjodorovaiElzai Līnai LiniņaiVirgīnijai Vītolai, Aivaram Eriņam un Aleksandram Vorobjovam, kā arī konsultantiem, padomdevējiem un starprecenziju autoriem no RTU par ieguldīto darbu!

Olimpiāde “Ķīmiķu dārzs 2020” – noslēgusies!

Pirmā ķīmijas komandu olimpiāde Latvijas vēsturē – “Ķīmiķu dārzs 2020” – ir veiksmīgi noslēgusies!

Rezulāti pieejami šeit. Ar visām komandām sazināsimies, lai precizētu detaļas par balvu un diplomu nonākšanu pie dalībniekiem.

Organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem un viņu skolotājiem par izrādīto atsaucību pirmajā olimpiādes norises gadā – kopumā “Ķīmiķu dārzā” piedalījās 85 komandas un 348 dalībnieki! Ņemsim vērā Jūsu izteiktos komentārus un ieteikumus, lai pilnveidotu konkursa formātu un nākošgad to padarītu vēl aizraujošāku visiem iesaistītajiem. Gaidīsim Jūs atkal!

Foto galerija šeit.

Aicinām pieteikties ķīmijas komandu olimpiādei “Ķīmiķu dārzs”!

Šogad pirmo reizi norisināsies pēc RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolēnu iniciatīvas veidotas ķīmijas komandu sacensības 8. – 12. klasēm. Pieteikšanās līdz 27. septembrim.
Konkursa “Ķīmiķu dārzs” veidotāju komanda aicina pieteikties Latvijā pirmajām ķīmijas komandu sacensībām, kas palīdzēs attīstīt gan iemaņas ķīmijas uzdevumu risināšanā, gan prasmes strādāt komandā.
Olimpiāde norisināsies divās klašu grupās: 8. – 10. klase un 11. – 12. klase. Komandu veido četri skolēni no vienas klašu grupas, taču komandas sastāvā var būt skolēni no dažādām klasēm klašu grupas ietvaros un/vai dažādām skolām. Komandu piesaka atbildīgā persona no skolas (ieteicams – ķīmijas skolotājs vai klases audzinātājs).
Olimpiādes pirmā kārta norisināsies 3. oktobrī neklātienē, savukārt otrā kārta – klātienē RTU Inženierzinātņu vidusskolas telpās 31. oktobrī 11. – 12.klašu grupai un 7. novembrī 8. – 10.klašu grupai. Otrās kārtas dalībniekiem tiks piedāvāti arī uzdevumi ar eksperimentu elementiem, bet uzvarētāji tiks pie vērtīgām balvām.

Aicinām nepalaist garām iespēju piedalīties šādā unikālā pasākumā!

Olimpiādes nolikums pieejams šeit.

Pirmās kārtas rezultāti pieejami šeit.

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar organizatoriem: kimikudarzs@gmail.com

 

AS “Latvijas valsts meži” Bioekonomikas konkurss

AS “Latvijas valsts meži” (LVM)  Bioekonomikas  konkursa šī gada tēma ir “Jaunaudze”. Kopumā vairāk nekā 100 jaunieši mēģināja atbildēt plakāta formā uz jautājumu, kas ir bioekonomika saistībā ar tēmu “Jaunaudze”. Žūrija izvērtēja iesūtītos darbus un pieņēma lēmumu dot iespēju piedalīties stipendiju konkursa 2. kārtā “Izpēti dabā!” 39 labāko darbu autoriem, to vidū ir RTU IZV  10.klases skolnieces Anete Paula Tomiņa un Daniela Alise Smelte.

Konkurss noritēs trīs kārtās. Atbalstīsim meitenes!