12.klases skolēni apmeklē Brīvības pieminekļa muzeju

Demokrātijas nedēļas ietvaros 12.klases skolēni apmeklēja Brīvības pieminekļa muzeju, kur uzzināja par pieminekļa maketa un celšanas vēsturi, monumentā attēloto skulptūru simboliku, kā arī interesantus faktus par to. Visnotaļ interesanti bija uzzināt pieminekļa simbolisko nozīmi.

Pēc īsās vēstures stundas gribētāji varēja uzkāpt līdz pieminekļa pašai augšai. Ceļā uz virsotni vienuviet varēja redzēt ārvalstu delegāciju karogu lentes, kuras tur tika atstātas pēc viesošanās, un vēsturiskās pieminekļa fotogrāfijas. Pašā augšā caur lodziņiem varēja apskatīt visu pieminekļa apkārtni.
Noslēgumā 12.klases skolēni atstāja ierakstu viesu grāmatā:
“Ar viedu skatu pagātnē, drošu roku tagadnē un cerību nākotnē! Saules mūžu Latvijai!”

Pie IZV viesojas Velta Čebotarenoka.

3.maijā RTU Inženierzinātņu vidusskolā viesojās bijusī Augstākās padomes deputāte, 4.maija kluba prezidente Velta Čebotarenoka. Viņa pastāstīja par 1990. gada notikumiem, kuri norisinājās pirms un pēc deklarācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanas. Velta bija viena no tiem 138 Augstākās padomes deputātiem, kuri 1990. gada 4. maijā balsojas PAR Latvijas neatkarības atjaunošanu. “Ir lietas, kuras nav iespējams nopirkt. Tā ir cieņa, mīlestība, dzīvotgriba, jestra dūša visās dzīves situācijās…” ar šādiem vārdiem Velta Čebotarenoka iesāk ierakstu skolas viesu grāmatā.

“Novēlu katram no mums 4.maiju uztvert kā īpašu svētku dienu – Latvijas otro dzimšanas dienu, novērtēt to, ka varam dzīvot brīvā valstī un baudīt tās priekšrocības, ko sniedz neatkarība.” Ar šādiem vārdiem savu uzrunu skolas skolēnu un skolotāju saimei noslēdz skolas direktore Inguna Granta.