Inženierzinātņu vidusskolas atvērto durvju diena jau 9. aprīlī

Devītklasniek, aicinām tevi piedalīties RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) atvērto durvju dienas pasākumā, kas tiešsaistē norisināsies platformā Zoom 9. aprīlī plkst. 15. Saite uz atvērto durvju dienas Zoom vebināru ir pieejama šeit. Atvērto durvju dienā varēsi uzdot tevi interesējošos jautājumus un uzzināt par iespējām mācīties RTU Inženierzinātņu vidusskolas programmā ar uzsvaru uz padziļinātu matemātikas, fizikas un ķīmijas apguvi. Skolēnu uzņemšanai mācībām RTU IZV 10. klasē 22. maijā rīkosim iestājpārbaudījumu, kurā varēsi apliecināt zināšanas un prasmes matemātikā, ķīmijā un fizikā. Reģistrēties iestājpārbaudījumam varēsi no 9. aprīļa plkst. 10 līdz 17. maija plkst. 10 skolas mājaslapas sadaļā “Uzņemšana“. Atbilstoši epidemioloģiskai situācijai valstī plānotie datumi var tik mainīti. Lūgums sekot līdzi informācijai Inženierzinātņu vidusskolas mājas lapā. Daudz noderīgas informācijas par IZV var atrast šajā rakstā.

Žetonu vakars kā filmas pirmizrāde

Šogad RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases žetonvakars notika līdz šim nebijušā formātā – attālināti kā filmas pirmizrāde. 12. klases skolēni, rakstot scenāriju, iedvesmojās no zviedru tautas balādes par bruņinieka Manneliga attiecībām ar mītisko pasauli. Kā raksta skolēni izrādes prologā: “Katram stāstam ir iemesls.” Folkloras motīvus divpadsmitklasnieki savija ar RTU Inženierzinātņu vidusskolas pieredzes izklāstu, tādējādi īpaši atzīmējot to, kā vidusskolas laiks ir sniedzis arī mākslinieciskās izpausmes iespējas. Filmas pirmā ekranizācija notika 12. martā, plkst. 16.00. Filma šobrīd pieejama YouTube platformā.

Apsveicam ar panākumiem ZPD reģionālajā konferencē!

Piektdien, 5. martā norisinājās Latvijas skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu reģionālā konference, kurā RTU Inženierzinātņu vidusskolu pārstāvēja 22 skolēni ar 19 zinātniskās pētniecības darbiem (ZPD). Visi 19 darbi ir ieguvuši godalgotās vietas, savukārt, 15 darbi ir izvirzīti dalībai valsts konferencē. Darbi izstrādāti deviņās zinātņu nozarēs: matemātikā, ķīmijā, fizikā, datorzinātnēs, bioloģijā, vides inženierijā, materiālzinātnē, Zemes zinātnē un izglītības zinātnēs. Apsveicam Maksimu PiļščikovuPaulu KauķiOtomāru GulbiJāni Smilgāju un Jāni Šņucīti ar iegūtajiem I pakāpes diplomiem, Kaldi Kariņu BērziņuAgatu un Klaru KuzņecovasRobiju Lūkasu MālniekuAiju Egiju ArnicāniMārtiņu ProkuratovuMatīsu BārdiņuPatrīciju RocēnuAneti Paulu TomiņuRalfu ŠubuAleksandru NovoženovuValtu Vītumu-Jaunzemu un Artūru Uldi Gaisiņu ar II pakāpi un Māri BrokuĒriku Patrīciju BitmetiDominiku Cipkinu un Aleksandru Daņilovu ar III pakāpes diplomiem! Paldies darbu vadītājiem Andrejam LiepiņamEmīlam VeidemLaurai FjodorovaiJolantai RimšaiSandrai GromskaiElzai Līnai LiniņaiVirgīnijai VītolaiAivaram EriņamLīgai Kamolai un Aleksandram Vorobjovam, kā arī konsultantiem, padomdevējiem un starprecenziju autoriem no RTU par ieguldīto darbu! Īpašs paldies Ingunai Grantai un Laurai Fjodorovai par zinātniskās pētniecības darbības organizēšanu Inženierzinātņu vidusskolā! Vēlam panākumus jaunajiem pētniekiem valsts konferencē 31. martā!