IZV skolēni dodas ekskursijā uz RTU fakultātēm

14. septembrī RTU IZV 10. klases skolēni devās ekskursijā uz divām RTU fakultātēm – Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti (EVIF) un Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti (ETF). Skolēniem bija iespēja apskatīt, kā izskatās programmējams lielizmēra robots un lidošanas simulators. Viņi apmeklēja arī brīvpieejas laboratorijas, kurās ir iespējams veikt savus elektronikas projektus, viesojās Optisko šķiedru un Akustikas laboratorijās. Tāpat notika pirmā ideju apmaiņa par vasaras prakses un zinātniski pētniecisko darbu iespējām.

IZV iestāda kokus Ķīpsalā

16. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV), RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā iestādīja jaunu koku stādus, piedaloties RTU izveidotajā iniciatīvā līdz 2030. gadam sasniegt klimata neitralitāti.

Svinot Rīgas Tehniskās universitātes 160. jubileju, 28. jūnijā studentu pilsētiņā Ķīpsalā sākta 160 jaunu koku stādīšana. Svinīgais koku stādīšanas pasākums notika Ķīpsalas studentu pilsētiņas centrālajā laukumā – Kolonādē –, Āzenes ielā 8. Un šodien Inženierzinātņu vidusskolas pārstāvjiem, direktorei Ingunai Grantai, direktores vietniecei Laurai Fjodorovai, skolēnu pašpārvaldes pārstāvjiem Elizabetei Plienei un Aleksim Ķēviņam, bija iespēja iestādīt kokus IZV vārdā.

Dažādu koku stādīšana, padarot studentu pilsētiņu arvien zaļāku, studentiem, darbiniekiem un klimatam draudzīgāku, turpināsies līdz RTU jubilejai 14. oktobrī.

RTU jau ir viena no pasaules 50 zaļākajām universitātēm, ko apliecina zaļās politikas un ilgtspējas reitings «GreenMetric», un arī viena no aktīvākajām universitātēm pasaulē, kas cīnās pret klimata pārmaiņām, ko savukārt apliecina «The Times Higher Education Impact Rankings». Iestādot papildu 160 kokus, universitāte mērķtiecīgi turpina īstenot ambiciozo plānu līdz 2030. gadam sasniegt klimatneitralitāti.

Vairāk lasi šeit.

Vēstures mācību stunda IVPC

16.septembrī RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) ekspozīcijas zālē jeb RTU Vēstures muzejā notika vēstures mācību stundas visām trīs RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) klasēm. Šīm vēstures stundām bija konkrēts mērķis – iepazīstināt IZV skolēnus ar RTU vēsturi 160 gadu garumā, kā arī dažādiem interesantiem faktiem un notikumiem saistībā ar mūsu augstskolu, piemēram, par to, ka ēkā Kronvalda bulvārī 1, kur patlaban atrodas skola, jau 19. gadsimtā bija mācību iestāde un šī ēka 1890. gadā celta tieši Pētera I reālskolas vajadzībām. Vēstures stundas noslēgumā skolēni izspēlēja nopietni nenopietno interaktīvo spēli «Ko Tu zini par RTU vēsturi», un vēsturē zinošāki saņēma arī balvas.