RTU Inženierzinātņu vidusskolas sagatavošanās kursi

Arī 2020./2021. mācību gadā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) rīkos sagatavošanās kursus ķīmijā, fizikā un matemātikā 9.klašu skolēniem. Pieteikšanās un maksa par sagatavošanās kursiem būs pieejama skolas mājaslapā no 15.septembra. Katrā mācību priekšmeta grupā tiks uzņemti 24 skolēni.

Kursi paredzēti, lai padziļinātu skolēnu zināšanas eksaktajos priekšmetos, sagatavojot potenciālos audzēkņus Atklātajai inženierzinātņu olimpiādei (AIZO), kas notiks februārī, IZV iestājpārbaudījumam, kas notiks aprīlī, valsts pārbaudes darbam (eksāmenam) matemātikā un mācībām IZV. Kursi nav paredzēti, lai sagatavotos mācību priekšmetu olimpiādēm. Sagatavošanās kursi nav obligāts nosacījums mācībām IZV, kā arī tie negarantē iestāšanos mūsu skolā.

Mācības notiks RTU IZV , Kronvalda bulvārī 1, vakaros no plkst. 16.30 līdz 18.00. Kopumā paredzētas 19 tikšanās reizes (38 mācību stundas) vienu reizi nedēļā no oktobra pirmās nedēļas līdz februāra beigām. Otrdienās notiks fizika, trešdienās – matemātika un ceturtdienās – ķīmija. Ir iespēja mācīties matemātiku neklātienē (vienu reizi mēnesī, sestdienās, kopā 20 mācību stundas).

Neskaidrību gadījumā zvanīt 67089787, 67089786 vai rakstīt uz e-pastu skola@rtu.lv.

Visi trīs IZV skolēni Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē izcīna bronzas medaļas

No 23. līdz 30.jūlijam tiešsaistes režīmā norisinājās Starptautiskā ķīmijas olimpiāde (IChO). Sākotnēji bija plānots, ka olimpiāde norisināsies Stambulā, Turcijā, taču pandēmijas radīto risku dēļ pirmo reizi IChO tika organizēta attālināti. Šogad olimpiādē piedalījās 231 skolēns no 60 pasaules valstīm. Pandēmijas ierobežojumu dēļ vairākās valstīs nevarēja notikt nacionālā mēroga skolēnu atlase, tādēļ vairākas valstis, tostarp, Indija šogad nepiedalījās olimpiādē.

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē Latviju pārstāvēja RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) 11.klases skolēns Džonatans Miks Melgalvis, 12.klases skolēni Edvards Miķelis Mežciems un Filips Ēcis un Ogres Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Anete Patrīcija Raiskuma. Visi četri Latvijas komandas pārstāvji izcīnīja bronzas medaļas. Labāko sniegumu Latvijā uzrādīja IZV skolēns Džonatans Miks Melgalvis.

Parasti IChO veido teorētisko uzdevumu risināšana un eksperimentālā daļa, no kuras tiešsaistes režīmā nolemts atteikties. Olimpiādes dalībniekiem bija dotas 5 stundas, lai atrisinātu 8 uzdevumus. Piemēram, skolēniem bija jāizpēta emociju ietekme uz Angoras kaķu acu krāsu, jāskaidro simetrijas nozīme organiskās ķīmijas reakcijas, jāveic aprēķini par beta-karotīna molekulu u.c. Šī gada olimpiādes uzdevumi ar atrisinājumiem ir pieejami šeit.

Labāko rezultātu pasaulē uzrādīja ASV skolēns Alex Zihan Li. Igaunijas komandai ir divas sudraba un viena bronzas medaļa, savukārt, Lietuvai – divas bronzas un divi atzinības raksti.

Apsveicam skolēnus ar panākumiem un pateicamies visiem skolotājiem un Latvijas komandas mentoriem Naurim Narvaišam un Ritumam Cepītim par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

RTU inženierzinātņu vidusskolu absolvējuši 24 gudri, talantīgi, uzņēmīgi, enerģiski un ļoti motivēti jaunieši!

Šogad ir noslēdzies skolas piektais mācību gads un noticis trešais izlaidums.

Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās noteikumus saistībā ar epidemioloģisko situāciju, atestātus par vispārējo vidējo izglītību saņēma 24 absolventi. Izlaiduma pasākumu svinīgi atklāja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Ar vidusskolas absolvēšanu absolventus sveica Latvijas zinātņu akadēmijas prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis, AS ‘’Latvenergo’’valdes loceklis Kaspars Cikmačs!Videoapsveikumus absolventiem bija sagatavojusi Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Latvijas Valsts prezidente no 1999. līdz 2007. gadam  Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijas Republikas Ministru prezidenta Pateicības rakstus par izciliem un teicamiem mācību sasniegumiem izlaidumā saņēma Henriks Bērmanis. Reinis Rozenbahs, Kārlis Rimaševskis, Alisa Mazore, Kārlis Šusters. Kārlis Rimaševskis saņēma arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas Simtgades izcilnieka stipendiju. RTU balva šogad tika piešķirta Alisai Mazorei, savukārt TET balvu saņēma Artūrs Kovrigo.

Muzikālo fonu pasākumā nodrošināja Kārlis Bērziņš un Matīss Dambergs, ar muzikālajiem priekšnesumiem klātesošos priecēja IZV Lauku kapela , Kārlis Šusters, Anna Bumbiere un Linda Novika.

Fotoattēlu galerija ŠEIT.

IZV startē Starptautiskajā Mendeļejeva olimpiādē!

No 13. līdz 18.jūlijam norisinājās Starptautiskā Mendeļajeva olimpiāde ķīmijā, kurā Latviju pārstāvēja trīs RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēni un viena skolniece no Ogres Valsts ģimnāzijas. IZV skolēni Džonatans Miks Melgalvis un Edvards Miķelis Mežciems izcīnīja  bronzas medaļas, savukārt, Henriks Bērmanis saņems dalībnieka serifikātu. Olimpiādē piedalījās 130 skolēni no 27 valstīm. Pārējās Baltijas valstis šoreiz palika bez medaļām, bet visvairāk punktu ieguva skolēns no Krievijas.

Sākotnēji bija iecerēts, ka olimpiādes fināls norisināsies Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, tomēr plānus izmainīja pandēmija, tādēļ tika nolemts pirmo reizi olimpiādi rīkot tiešsaistē. Olimpiādes rīkotāju izvirzītos tehnoloģiju un informācijas drošības nosacījumus uzņēmās nodrošināt IZV, tādēļ uzdevumu risināšana notika mūsu skolā. Olimpiādes 1.dienā skolēni atrisināja 8 uzdevumus. Lai tos varētu atrisināt, dalībniekiem perfekti jāpārzina padziļinātais ķīmijas saturs vidusskolai. 2.dienā dalībniekiem bija jāparāda savu zināšanu daudzpusība, atrisinot 5 uzdevumus par organisko, neorganisko, analītisko un fizikālo ķīmiju un dabaszinībām.
Mendeļejeva olimpiāde ir atzīta par vienu no būtiskakajām sacensībām ķīmijā. Tās fināla uzdevumu formulējumi top aptuveni pusgadu.

Uzmanību!

Uzņemšana RTU Inženierzinātņu vidusskolā ir noslēgusies. Paldies visiem par lielo atsaucību!

 

Jauno Fiziķu Skolas Skolu kausa sacensības

Šogad Jauno Fiziķu Skolas Skolu kausa sacensībās, kas norisinājās visa mācību gada garumā, pirmo vietu ieguva RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda Fizmatiķi (Artūrs Kovrigo, Andris Brauers, Elgars Vaļģis, Rūfolfs Pikšens, Rinalds Šenvalds).

Apsveicam!

Studentu inovāciju granta programmu aktivitāte «Vertikāli integrēts projekts»

Dažādu nozaru un līmeņu studentu un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācībspēku sadarbībā top prototipi un idejas risinājumiem bioenerģijas, notekūdeņu attīrīšanas, zemas enerģijas patēriņa ēku, kosmosa, sensora tehnoloģiju un robotikas jomās.

Studentu inovāciju granta programmu aktivitātes «Vertikāli integrēts projekts» (VIP) mērķis ir dot iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā – maģistranti un doktoranti uzrauga ne tikai bakalaura līmenī̄ studējošo darbu, bet arī iesaista RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnus projektēšanas un izpētes darbos.

Priecājamies, ka mūsu skolas absolventi un arī skolēni piedalās aktivitātē, kura tiek īstenota jau vairākus semestrus, pētniecības darbu vēršot dažādos virzienos, piemēram, notekūdeņu attīrīšanai un bioenerģijas ražošanai.

Vairāk par RTU Vertikāli integrēto projektu lasi ŠEIT.

Skolēnu sasniegumi

 

Lūk, daļa no mūsu medaļu biruma šī gada valsts olimpiādēs! Paldies visiem skolēniem  un skolotājiem par ieguldīto darbu!

Pēdējais zvans – attālināti

 

RTU IZV 15.maijā izskanējis pēdējais  zvans – šogad attālināti, ZOOM platformā!

Centīgi, talantīgi, pozitīvi un iepriekš nepieredzēti radoši – tā vislabāk var raksturot mūsu divpadsmitos. Tieši šis centīgums un radošums ir arī skolēnu panākumu atslēga – trīs vidusskolas gados gūti ievērojami panākumi gan reģionālajās, gan valsts, gan pasaules olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu konferencēs, RTU starpfakultāšu erudīcijas konkursā “Spice”, konkursos “NETiķete” un “Bizness24h”, Ārlietu ministrijas rīkotajās “Prāta spēlēs Eiropas dienai” un vēl citos konkursos.

Centīgumu pierāda arī absolventu mācību vērtējumi – klases vidējā atzīme, absolvējot vidusskolu, ir 9.01, atzīmes diapazonā no 8.38 līdz pat 9.85. Divpadsmitā klase arī aktīvi darbojusies Skolēnu Pašpārvaldē – pēdējos divus gados tieši šīs klases skolēni ir bijuši Pašpārvaldes vadība, rīkojuši skolas balles, konkursus un citas aktivitātes.

Tomēr visvairāk divpadsmitos skolā atcerēsies tieši viņu neizsīkstošās enerģijas dēļ, pateicoties kurai viņi skolā nemitīgi uzturēja pozitīvu atmosfēru, motivēja citus, kā arī veidoja jaunas tradīcijas.

Vēlam veiksmi eksāmenos!